Whisky ma bardzo bogaty, ziołowy smak i intensywny aromat. Drink z whisky i sokiem pomarańczowym lub colą to popularne wykorzystanie tego alkoholu. Mocny napój z whisky to Thunderclap. Składa się z whisky, brandy, ginu i kruszonego lodu. Orzeźwiający wariant drinka to np. Whisky & Sprite, czyli po prostu whisky ze spritem, oraz Whisky Cobbler (whisky, likier pomarańczowy, syrop cukrowy). Ciekawą propozycją na drinka z whisky jest Hot Toddy, czyli grzana whisky z miodem, czarną herbatą, cytryną i wodą.
Drinki z wódką

Drinki z wódką

Drinki z wódką to najpopularniejsze napoje alkoholowe, które przygotowywane są w wielu wariantach smakowych. Wódkę można mieszać z sokami owocowymi i napojami gazowanymi. Cosmopolitan to połączenie cytrynówki, likieru pomarańczowego, soku żurawinowego i soku z limonki. Sex on the Beach, kolejny popularny napój, to miks wódki, brzoskwiniowego schnappsa, soku pomarańczowego i żurawinowego. Krwawa Mary i Biały Rosjanin to klasyka wśród drinków. Pierwszy to wódka z sokiem pomidorowym i dodatkami, a w drugim jest wódka, mleko skondensowane i likier kawowy.

Drinki

Drinki

Drinki to świetne napoje na imprezę. Mają różne smaki, składniki, kolory i konsystencję, dzięki czemu zastępują tradycyjne rodzaje alkoholi, na przykład piwo lub wino. Drinki z wódką można przygotować z soków, syropów, kawałków owoców i kostek lodu. Bazą napoju może być również świeża lemoniada. Całość należy wymieszać w shakerze lub zmiksować. Sok pomarańczowy z wódką, whisky z colą lub gin z tonikiem to smaczne i proste drinki.

Long Island drink

Long Island drink

Long Island drink, zwany również Long Island Iced Tea, jest popularnym napojem alkoholowym. Przygotowuje się go z wódki, tequili, rumu i ginu. Ponadto do trunków dodaje się lód oraz mieszankę coli, soku cytrynowego i likieru pomarańczowego. Wszystkie składniki miesza się w shakerze, a następnie przelewa do kieliszków i dekoruje plastrem świeżej limonki. Long Island drink ma wyrazisty smak, herbaciany kolor i zawiera nawet 30 procent alkoholu. Napój można podawać podczas domówek i wykwintnych przyjęć. 

Drinki z rumem

Drinki z rumem

Drinki z rumem można przygotować z rumu białego, złotego, kokosowego lub ciemnego. Najpopularniejszy drink z rumem to Cuba Libre, czyli rum z colą i limonką. Kolejny, rumowy hit to Mohito – mięta, rum, woda gazowana, limonka, brązowy cukier i kruszony lód. Pina Colada, czyli rum, mleko kokosowe, sok ananasowy i świeży ananas, to inny, pyszny i równie znany napój z rumem w roli głównej. Bomber jest mocnym drinkiem o ciekawym smaku. Przyrządza się go z rumu, wódki, mięty, soku limonkowego i piwa imbirowego.

Drinki z grenadiną

Drinki z grenadiną

Drinki z grenadiną są słodkie, kolorowe i gęste. Można je podawać z dowolnym rodzajem soków owocowych oraz trunków. Grenadina (lub grenadyna) to syrop z granatu. Doskonale komponuje się nie tylko z alkoholem, ale również herbatą. Drink z grenadiną i blue curacao można połączyć z sokiem pomarańczowym i kostkami lodu. W ten sposób powstanie warstwowy napój w kolorze czerwono-pomarańczowo-niebieskim. Dzieje się tak, gdyż ciężkie syropy opadają, tworzą na dnie barwną powłokę i wypierają lżejszy sok.

Polecane przepisy do kategorii Drinki z whisky

Znaleźliśmy 12 przepisów w kategorii Drinki z whisky

Drink z whisky

Drink z whisky

Mooi26 Mooi26

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Whisky koktajl

Whisky koktajl

kiwi kiwi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Whisky

Whisky

kasandra6 kasandra6

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Whisky Sour

Whisky Sour

Anula Anula

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Whisky Highball

Whisky Highball

Anula Anula

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Whisky Fix

Whisky Fix

Anula Anula

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: