Drinki alkoholowe i bezalkoholowe są idealne na imprezę

Drinki są koktajlami alkoholowymi z dodatkiem soków, napojów gazowanych, owoców, syropów, barwników, przypraw, a nawet jajek, oliwek lub mleka. Najczęściej noszą unikatowe nazwy, na przykład Mojito, Krwawa Mary, Margarita bądź Caramba. Najpopularniejsze drinki to Sex on the Beach, Martini, Kamikaze, Tequila Sunrise, Cosmopolitan oraz gin z tonikiem. Napoje można podawać na ciepło lub zimno (z kostkami lodu). Drinki z wódką są szybkie w przygotowaniu i wyraziste w smaku. Mają różne smaki, konsystencje i kolory, więc każdy znajdzie swój ulubiony rodzaj koktajlu. Tego typu napoje idealnie sprawdzą się na imprezę w klubie lub domówkę w gronie znajomych. Drinki alkoholowe są najbardziej znane, ale istnieje również wiele koktajli bezalkoholowych. Są one doskonałą propozycją dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży, osób starszych lub chorych oraz wszystkich tych, którzy nie piją trunków.

Jak przygotować proste drinki

Drinki są łatwe w przygotowaniu. Jako bazę napoju można użyć dowolnego alkoholu, na przykład wódki, ginu, whisky, malibu, tequili bądź rumu. Do trunku dodaje się odrobinę likieru, syropu albo barwnika, a także sok owocowy, napój gazowany bądź lemoniadę. Wszystkie składniki wystarczy wymieszać w shakerze lub zmiksować. Całość przelewa się do kieliszków i dekoruje kostkami lodu. Opcjonalnie można dodać również kawałki owoców i warzyw, świeże zioła (na przykład liście mięty) albo wiórki kokosowe. Drinki bezalkoholowe przygotowuje się w ten sam sposób, lecz bez dodatku alkoholu lub likieru.
Cosmopolitan drink

Cosmopolitan drink

Cosmopolitan drink, zwany też „cosmo”, został wymyślony przez amerykańskich barmanów w latach 70-tych. Największą popularność zdobył jednak u schyłku lat 90-tych, dzięki serialowi telewizyjnemu „Seks w Wielkim Mieście”. Cosmopolitan drink przygotowuje się na bazie wódki, soku żurawinowego, świeżo wyciśniętego soku z limonki, kostek lodu i syropu curaçao triple sec. Całość miesza się w shakerze i na koniec przelewa do kieliszka przyozdobionego paskiem skórki z limonki.

Drinki z blue curacao

Drinki z blue curacao

Drinki z blue curacao mają słodko-gorzki smak i niebieską barwę. Napoje sprawdzą się podczas imprez. Blue curacao to rodzaj syropu lub likieru z gorzkich pomarańczy. Ma niebieski kolor, który jest zasługą barwnika. Likier blue curacao zawiera alkohol, natomiast syrop jest bezalkoholowy. Odrobinę produktu warto wymieszać z sokiem pomarańczowym, wódką albo kostkami lodu. Syrop blue curacao warto zaś połączyć z nektarem ananasowym lub brzoskwiniowym. W ten sposób powstanie pyszny bezalkoholowy drink.

Drinki z malibu

Drinki z malibu

Drinki malibu świetnie smakują z sokami owocowymi i syropami. Napoje można uzupełnić dowolnym trunkiem, na przykład wódką. Malibu jest rodzajem likieru kokosowego, który powstaje na bazie rumu. Ma około 20 procent alkoholu. Na imprezę warto przyrządzić drinki malibu z mlekiem i wiórkami kokosowymi. Wszystkie składniki należy zmieszać w shakerze. Drinki z malibu z sokiem ananasowym doskonale ugaszą pragnienie. Napój podaje się z kostkami lodu.

Drinki z ginem

Drinki z ginem

Drinki z ginem mają wyrazisty smak. Tego typu napoje są popularne w krajach anglosaskich. Gin powstał na terenach dzisiejszej Belgii i Holandii. Jest rodzajem bezbarwnej wódki z owocami jałowca pospolitego. Drink z ginem i tonikiem uchodzi za najbardziej znany w Wielkiej Brytanii. Alkohol świetnie komponuje się też z sokiem z grejpfruta, żurawiny, kaktusa, mango, granatu, likierami, syropami, mlekiem oraz napojami gazowanymi. Składniki należy wymieszać w shakerze lub blenderze i dodać kostki lodu.

Drinki z tequilą

Drinki z tequilą

Drinki z tequilą, czyli wódką meksykańską, są wyraziste w smaku. Najlepiej smakują z sokami owocowymi, syropami oraz likierami. Drink tequila sunrise należy do najpopularniejszych imprezowych napojów. Do jego przygotowania potrzeba wódki meksykańskiej, soku pomarańczowego oraz grenadyny, czyli syropu z granatu. Wszystkie składniki miesza się w shakerze i dekoruje kostkami lodu. Tequila jest wódką meksykańską, którą produkuje się na bazie soku niebieskiej agawy. Zawiera od 35 do nawet 55 procent alkoholu.

Drinki z grenadiną

Drinki z grenadiną

Drinki z grenadiną są słodkie, kolorowe i gęste. Można je podawać z dowolnym rodzajem soków owocowych oraz trunków. Grenadina (lub grenadyna) to syrop z granatu. Doskonale komponuje się nie tylko z alkoholem, ale również herbatą. Drink z grenadiną i blue curacao można połączyć z sokiem pomarańczowym i kostkami lodu. W ten sposób powstanie warstwowy napój w kolorze czerwono-pomarańczowo-niebieskim. Dzieje się tak, gdyż ciężkie syropy opadają, tworzą na dnie barwną powłokę i wypierają lżejszy sok.

Polecane przepisy do kategorii Drinki

Znaleźliśmy 967 przepisów w kategorii Drinki

Owocowy drink z kiwi

Owocowy drink z kiwi

Konczi Konczi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Drink z granatem

Drink z granatem

Konczi Konczi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Drink zielona wyspa

Drink zielona wyspa

olkaaa olkaaa

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: