Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin

Odp: co dzisiaj na obiad?

Piątek to rybki.
-Halibut jabłuszkowy
-Ziemniakim pieczone na koperkowo
-Surówka,,Szefa"-Misz-masz 2

A potem będe świętować wstawienie 1000 przepisu

Odp: Odp: Odp: Odp: Chwalimy się;

Pyza napisał(a): ja też dostałam taką paczkę najbardziej podoba mi się księga zup, wielka i z obrazkami!

Hin hi- ładne obrazki - zupy też fajne - już sobie parę zaznaczyłam do wypróbowania. Zobacz Pyzuniu na 38 stronie - ,,Chińska zupa z kurczaka i szparagów " - akurat na czasie .Podobają mi się te sosy do pieczeni w słoiczkach- akurat na zaciągnięcie odrobiną jak się robi sos na chybcika - przydadzą się .

Odp: Co dzisiaj na podwieczorek?

,,...O zielony Konstanty...":
,,...o srebrna Natalio ...na stole stoi dzbanuszek z konwalią ..." Coś mnie naszło na herbatkę z Gałczyńskim .A do tego zielony deser galaretkowy.

Odp: co dzisiaj na obiad?

Wspomnienie z wypraw do NRD .Wnuki zaintrygowane tym co to jest Currywurst zarzyczyły sobie by Babcia zrobiła - no i jest moja wersja niemieckiego fastwoodu.
-,,Bunia robi Currywurst "

Odp: Chwalimy się;

No to opijamy dalej
,,Co dziś na obiad" z Facebooka nagrodziło moje pomysły paczuszką z produktami Knorra i przepiękną książką ,, Poznaj sekrety zup "- przedstawiające klasyczne zupy z całego świata .

Odp: co dzisiaj na obiad?

Pierogi ruskie z ,, krzyżówką " :
Lubię łączenie smaków rodem z różnych kuchni .Robiłam już makaron z czerwonym pesto, kluski leniwe po włosku – teraz przyszła pora na pierogi ruskie inaczej .Skrzyżowałam czerwone Pesto z Gremolatą

Dziś Dzień Taty

Wszystkim Tatom z okazji ich Święta wszystkiego naj naj naj. A co by mogli sobie poświętować kulinarnie to załączam :
-Goloneczki zamiast kwiatków
-Popitka do goloneczek co by nam się nie zakrztusili
-Słodkości na deser

Wasze zdrówko Tatuśki.

Odp: co na kolację ?

Tak mi się spodobał konkurs na Dania kuchni koszernej , że zamęczę chyba wszystkich tymi potrawami. Z przyjemnością wyciągam swoje zapiski - odnawiam i przystosowuję do swoich potrzeb pomysły z Kuchni żydowskiej .
Dziś ,, Śledź siekany z jajkami na twardo " - chłodzi sie w lodówce .Zjemy z razowcem lub krakersami jak kto woli.

Odp: co dzisiaj na obiad?

Sznycle drobiowe + ziemniaczki + resztka giuweczu z zamrażalnika + ,, Zielona faolka na kwaśno "