Wesoła kuchareczka:-)

Kuchnia chińska

Można trafić na wspaniałe ale i dziwne rzeczy...Taka anegdotka: na stole jedna z potraw wygląda jak trawa...Towarzyszka namawia " spróbuj, to nasze regionalne danie, występuje tylko w naszych stronach". Próbuję, smakuje jak trawa...Pytam więc nieśmiało "czy to trawa". Zadowolona Chinka:tak, trawa ale tylko tutaj taką zjesz" :-))

Pomóżcie w wyposażeniu kuchni

kochani, właśnie rozpoczynam budowę nowej kuchni od zera. Proszę Was o rady dotyczące sprzętów-co warto kupić, z czego jesteście niezadowoleni? Jakie zmywarki, lodówki, miksery itd polecacie? A co z naczyniami, ozdobami, młynkami? Czy maszyna do robienia chleba jest używana, czy stoi zakurzona? Z czego byście nie zrezygnowali? Bardzo proszę o wszelkie porady dotyczące każdego szczegółu - nawet desek do krojenia!Będę bardzo wdzięczna :-)

Grill ogrodowy-prosze o radę

Mam zamiar kupić nowy grill do ogrodu ale tyle tego na rynku, że nie mogę się zdecydować. Okrągły?Prostokątny?Zamykany?z dwoma rusztami?żeliwny? Jakie macie doświadczenia i co polecacie?

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

A ja polecam przepis na szynkę Koper https://gotujmy.pl/swiateczna-szynka-gotowana,przepisy-szynka-przepis,186285.html
Zrobiłam pierś z indyka i trochę inne przyprawy ale pomysł super, indyk wyszedł bardzo soczysty, pyszny:-)

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Ja już od roku nie miałam super przepisu a zdarzały się dania, których jeszcze nie było na portalu:-)

Odp: Tu zgłaszamy problemy

A ja chciałabym zaproponować opcję wyszukiwania przepisu u konkretnego użytkownika. Np. wchodzę na profil osoby u której kiedyś widziałam fajny przepis na chleb ale ta osoba ma tysiące przepisów. Także w przypadku wyszukania swojego przepisu byłoby to ułatwienie. Wyszukiwarka wiele by pomogła:-)

Odp: co dzisiaj na obiad?

Mniam, zgadzam się z Edytą!

U nas dziś leczo z hiszpańską kiełbaską fuet:-)

Odp: Chwalimy się;

Ale piękne Ewa, też się muszę wybrać:-)

Odp: Chwalimy się;

Bernadetta

Odp: Chwalimy się;

Mój poprzedni grill prawie się rozpadał, dlatego bardzo się cieszę z tej nagrody. Prezentuje się bardzo dostojnie i czuję różnicę - chyba, jak piszesz, dzięki tej pokrywie mięso było pyszne:-)