Fasolka szparagowa na zimę [video]

         
ocena: 0/5 głosów: 0

Czy może być coś lepszego, niż smak przypominający minione lato, zamknięty w słoikach? Jeśli tak jak i my lubisz przetwory, tej pozycji nie może zabraknąć w Twojej spiżarni!

Nie od dziś wiadomo, że przetwory są ważnym elementem domowej spiżarni. Do przygotowania fasolki szparagowej będziesz potrzebować słoików - dobrze, aby były dość dużej pojemności (aby pomieściły więcej niż garść fasolki) oraz miały szczelne przykrywki. Naszykuj również duży garnek, w którym pomieścisz słoiki oraz ściereczkę.

Przed przystąpieniem do działania dokładnie umyj fasolkę i obetnij jej końcówki. Oprócz wody, cukru i soli nie potrzebujesz niczego więcej, aby przygotować przetwory w podstawowej wersji - my jednak chcemy zaproponować Ci nieco bardziej urozmaiconą wersję, dlatego polecamy dodatek ziela angielskiego, liści laurowych oraz czosnku. Na dwa litrowe słoiki wystarczy ok. 600-700 gramów fasolki.

Sposób przygotowania:
1. Włóż fasolkę do słoików
2. Do każdego słoika wsyp 1 łyżeczkę soli oraz 1 łyżeczkę cukru
3. Każdy słoik napełnij wrzącą wodą - fasolki muszą być w całości przykryte wrzątkiem
4. Zakręć słoiki i energicznie potrząsaj, aby cukier i sól rozpuściły się
5. Słoiki ustaw na dnie garnka na ściereczce - zostaw między nimi odstęp, tak by nie stykały się
6. Gotuj fasolkę w słoikach ok. 50 minut na wolnym ogniu; po wyłączeniu gazu pozostaw słoiki w garnku do całkowitego ostygnięcia - nie wyjmuj ich!

Cykle:

Kasia Gotuje