Kategoria promowana - czerwiec

  • 6

W czerwcu czekamy na upały, a jak upały to pyszne słodkie desery i ciasta - przez cały miesiąc promujemy przepisy na słodkości na gorące dni!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Kategoria promowana - czerwiec

Za nami długa zima i krótka, deszczowa wiosna. Przed nami miejmy nadzieję słoneczne i gorące lato. Z tej okazji w czerwcu jako kategorię promowaną ogłaszamy desery na upalne dni - ciasta, drożdżówki, ciastka, torty i trociki - ale ze świeżymi, sezonowymi owocami. Lody, sorbety, desery w pucharkach, ale też na przykład kanapki lodowe i nawet pralinki -  o ile są nadziewane sezonowymi owocami!

Jeśli jednak lody i sorbety - to własnej roboty, nie z pudełka i do pucharka! Ciasta i wypieki aby zostały zaliczone do kategorii promowanej powinny zawierać świeże letnie owoce sezonowe lub owoce tropikalne (te ostatnie mogą być z puszki), ale na przykład brzoskwinie - nie.Liczy się też niebanalny pomysł. Zaliczenie do kategorii promowanej nie jest automatyczne, selekcji dokonują moderatorzy. Jeśli danie z powyższych kategorii zostaną przez nich uznane za ciekawe, inspirujące - zaznaczają kategorię promowaną. Warunkiem koniecznym jest przynajmniej jedno zdjęcie!

Kategoria promowana to dodatkowe 10 punktów, czyli za przepis z kategorii promowanej z 5-cioma zdjęciami można zdobyć łącznie 40 punktów. Kategoria promowana obowiązuje od 3 do 30 czerwca 2013 roku.