Knedle z truskawkami [video]

         
ocena: 5/5 głosów: 1

Knedle z owocami to rarytas jakich mało - nieczęsto pojawiają się na naszych stołach, a szkoda, gdyż ich przygotowanie wcale nie jest trudne! Zobacz, jak przygotować pyszne knedle z truskawkami!

Knedle mają wiele zalet - świetnie smakują i są znakomitym pomysłem na obiad, dzięki któremu możesz wykorzystać ugotowane ziemniaki z poprzedniego dnia.

Jeżeli masz czas, skorzystaj z opcji ugotowania ziemniaków dzień wcześniej - nie będą wtedy tak wilgotne jak świeżo ugotowane, przez co nie będzie trzeba dodawać do nich dużo mąki.

Do robienia knedli możecie zaangażować całą rodzinę, zwłaszcza najmłodszych. Dzieci z pewnością z przyjemnością wezmą udział w lepieniu knedli, które będzie dla nich świetną zabawą!
 
SKŁADNIKI:
  • 1 kg ugotowanych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1 duże jajko
  • truskawki


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

1. Do dużej miski z ziemniakami wsyp sól, mąkę ziemniaczaną, wbij jajko - wszystko delikatnie wymieszaj.

2.  Kiedy całość będzie dobrze przemieszana, dodaj do ziemniaków mąkę; nie wsypuj od razu całej - dodaj mniej więcej 3/4.

Ważne! Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile mąki będzie potrzebnej do przygotowania knedli; wiele zależy od tego, jak wilgotne są ziemniaki w momencie, kiedy ją dosypujecie. Najważniejsze o czym należy pamiętać to to, aby dodać jej niezbędne minimum. Im więcej mąki zostanie dodanej, tym ciasto będzie twardsze.

3. Ręcznie zagnieć ciasto; najlepiej zrób to dość szybko i w krótkim czasie - ziemniaki pod wpływem ciepła dłoni zaczynają się rozklejać, co oznacza, że trzeba będzie dodać więcej mąki.

Jeżeli macie więcej czasu na przygotowanie knedli, ciasto po zagnieceniu możecie na trochę wstawić do lodówki. Dzięki temu będzie się z nim jeszcze lepiej pracowało.

4. Przygotuj truskawki - z umytych owoców pozbądź się szypułek.

5. Odkrój 1/3 ciasta i uformuj z tej części wałeczek - pokrój go na porcje.

6. Każdą z porcji rozpłaszcz - pamiętaj o tym, aby namoczyć wodą dłonie!

7. Włóż do środka truskawkę i bardzo dokładnie pozlepiaj ciasto.

8. Utocz kulkę z przygotowanej truskawki w cieście - postępuj w ten sposób z całą porcją ciasta.

9. Knedle gotuj w lekko osolonej wodzie - od momentu wypłynięcia przez ok. 2 minuty.
 


Gotowe knedle podawaj ze śmietaną z cukrem lub bułką tartą na maśle z cukrem.

Cykle:

Kasia Gotuje