Kulinarny Blog Roku - edycja zimowa - III miejsce

Przekonajcie się, dlaczego warto powalczyć o tytuł Kulinarnego Bloga Roku! Nagrody, które przygotowaliśmy z pewnością przydadzą się w każdej kuchni!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Kulinarny Blog Roku - edycja zimowa - III miejsce
Gorąco namawiamy Was do wzięcia udziału w drugiej, zimowej edycji Kulinarnego Bloga Roku. To nie tylko świetna przygoda i zabawa, ale również możliwość zdobycia fantastycznych nagród! Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla zdobywcy III miejsca:

- Zestaw noży Chroma - ufundowany przez Fabryka Form

Zestaw noży Fabryka Form
 
Zestaw o łącznej wartości 809 zł składa się z nowoczesnego bloku na noże marki Chroma oraz kompletu dwóch noży kuchennych: dużego noża szefa kuchni o ostrzu długości 20 cm oraz noża do obierania o długości ostrza 7,7 cm. Noże te świetnie sprawdzą się w wielu zadaniach kulinarnych.

Patelnia Alluflon Ecocentrica

- Patelnia Alluflon Ecocentrica 28 cm

Funkcjonalna i praktyczna patelnia, która znakomicie sprawdzi się w każdej kuchni! Patelnia Alluflon to produkt posiadający niezwykle wydajną i odporną na uszkodzenia ceramiczną powłokę, która doskonale przewodzi ciepło. W praktyce oznacza to skrócenie czasu gotowania i mniejsze zużycie energii!

 

 

Zestawy noży sponsoruje

Fabryka Form

Noże Type 301 z kolekcji zaprojektowanej przez samego F. A. Porsche, charakteryzują się niezwykłej ostrości ostrzami wykonanymi z wysokiej jakości, wysokowęglowej, japońskiej stali nierdzewnej 301 i ergonomicznymi rękojeściami ze stali nierdzewnej 18/10. Swoją ostrość noże z kolekcji Type 301 zawdzięczają tradycyjnej, japońskiej metodzie wykuwania, a odpowiedni sposób użytkowania, konserwacji i przechowywania, zapewnią zachowanie takiej ostrości na długie lata.

Uchwyty noży zaprojektowane przez słynnego niemieckiego inżyniera Ferdinanda Alexandra „Butzi” Porsche (projektanta samochodów Porsche 911 i Porsche 904) przy współpracy z szefem kuchni Jörg Wörtherem mają charakterystyczny, trójkątny kształt, który sprawia, że narzędzia z kolekcji doskonale leżą w dłoni.

Granicę między ostrzem a rękojeścią, połączonymi ze sobą w niewidoczny sposób, wyznacza metalowa 'perła' zanurzona w uchwycie (znak charakterystyczny kolekcji), która dba o bezpieczeństwo użytkownika oraz pomaga mu w sprawowaniu jak najlepszej kontroli nad nożem. 'Bezszwowe' łączenie ostrza i uchwytu gwarantuje nie tylko większą wygodę, ale również zwiększa higienę użytkowania.

Dzięki zastosowaniu najlepszej metody wykuwania i wysokiej jakości stali, noże Type 301 są dodatkowo stosunkowo lekkie, gdyż jak przekonuje producent, to nie waga, a ostrze noża odpowiada za jego efektywność.