Kulinarny Blog Roku - edycja zimowa - II miejsce

Przekonajcie się, dlaczego warto powalczyć o tytuł Kulinarnego Bloga Roku! Nagrody, które przygotowaliśmy z pewnością przydadzą się w każdej kuchni!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Kulinarny Blog Roku - edycja zimowa - II miejsce
Gorąco namawiamy Was do wzięcia udziału w drugiej, zimowej edycji Kulinarnego Bloga Roku. To nie tylko świetna przygoda i zabawa, ale również możliwość zdobycia fantastycznych nagród! Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla zdobywcy II miejsca:


- Zestaw noży Chroma - ufundowany przez Fabryka Form
Zestaw noży Fabryka Form
 
Zestaw o łącznej wartości 1048 zł składa się z nowoczesnego bloku na noże marki Chroma oraz kompletu noży, w skład którego wchodzi nóż Santoku o długości ostrza 17,8 cm, nóż do plastrowania o długości ostrza 19,3 cm oraz nóż do obierania o długości ostrza 7,7 cm. Noże te świetnie sprawdzą się w pracy z warzywami i owocami oraz w większości innych zadań kuchennych.
 

Wyciskarka do cytrusów Unold

- Wyciskarka do cytrusów UNOLD 78120

Przygotowywanie świeżo wyciskanych soków jeszcze nigdy nie było takie przyjemne! Wyciskarka UNFOLD posiada dwie nakładki w różnych rozmiarach, które w wygodny sposób pozwolą wycisnąć sok z limonek i pomarańczy. Konstrukcja ułatwiająca mycie, wytrzymałe sitko wykonane ze stali nierdzewnej, zabezpieczenie przed kapaniem to tylko niektóre z jej zalet!


Patelnia Alluflon Ecocentrica


- Patelnia Alluflon Ecocentrica 28 cm


Funkcjonalna i praktyczna patelnia, która znakomicie sprawdzi się w każdej kuchni! Patelnia Alluflon to produkt posiadający niezwykle wydajną i odporną na uszkodzenia ceramiczną powłokę, która doskonale przewodzi ciepło. W praktyce oznacza to skrócenie czasu gotowania i mniejsze zużycie energii!
Zestawy noży sponsoruje

Fabryka Form

Noże Type 301 z kolekcji zaprojektowanej przez samego F. A. Porsche, charakteryzują się niezwykłej ostrości ostrzami wykonanymi z wysokiej jakości, wysokowęglowej, japońskiej stali nierdzewnej 301 i ergonomicznymi rękojeściami ze stali nierdzewnej 18/10. Swoją ostrość noże z kolekcji Type 301 zawdzięczają tradycyjnej, japońskiej metodzie wykuwania, a odpowiedni sposób użytkowania, konserwacji i przechowywania, zapewnią zachowanie takiej ostrości na długie lata.

Uchwyty noży zaprojektowane przez słynnego niemieckiego inżyniera Ferdinanda Alexandra „Butzi” Porsche (projektanta samochodów Porsche 911 i Porsche 904) przy współpracy z szefem kuchni Jörg Wörtherem mają charakterystyczny, trójkątny kształt, który sprawia, że narzędzia z kolekcji doskonale leżą w dłoni.

Granicę między ostrzem a rękojeścią, połączonymi ze sobą w niewidoczny sposób, wyznacza metalowa 'perła' zanurzona w uchwycie (znak charakterystyczny kolekcji), która dba o bezpieczeństwo użytkownika oraz pomaga mu w sprawowaniu jak najlepszej kontroli nad nożem. 'Bezszwowe' łączenie ostrza i uchwytu gwarantuje nie tylko większą wygodę, ale również zwiększa higienę użytkowania.

Dzięki zastosowaniu najlepszej metody wykuwania i wysokiej jakości stali, noże Type 301 są dodatkowo stosunkowo lekkie, gdyż jak przekonuje producent, to nie waga, a ostrze noża odpowiada za jego efektywność.