Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Sarenka napisał(a): Witam. Wydaje mi się, że system naliczył mi za mało punktów za przepis. Czy dobrze mi się wydaje? 
https://gotujmy.pl/lopatka-na-kanapki---wilgotna,przepisy,188891.html
Drugie i trzecie zdjęcie źle podpisane - musiałaś gdzieś postawić przecinek bo podzieliło na pół i jest za mało podpisane . System zdjęcia wstawił ale punktów nie zaliczył. Edytuj. Jutro zatwierdzę edycję ( teraz znikam lulu
) - jak system nie doliczy punktów sam z siebie to napiszesz w poniedziałek do Admina ( zozolek albo kołczu ) by doliczyli bo ja nie mogę 
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Noruas napisał(a): Witam, czemu poniższy przepis nie został zakwalifikowany do kategorii promowanej?
https://gotujmy.pl/pizza-warzywna-na-bogato,przepisy,188885.html
Bo brak było zaznaczonej kategorii Warzywa tak jak to jest zapisane w poście o kategoriach premiowanych. Trzeba kliknąć same Warzywa i tak zostawaić , dopiero w drugim i trzecim zanaczeniu podać jakie .
Dodałam i doliczyłam punkty 
Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami
Trochę o zaznaczaniu kategorii. Często zdaża się, że wstaiając sałatki czy potrawy lub nawet desery zaznaczacie kategorię vegańskie. Tyle , że równie często jest to błędne . Przypominam , że veganie nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego a wiec w potrawie nie moze być :
- jajek
-sera (ani białego, ani żółtego , ani topionego)
- jogurtu
-kefiru
-mleka
-śmietany lub śmietanki
-miodu ( bo robią go pszczoły a to też zwierzę)
-majonezu ( bo z jajek)
- galaterek z żelatyną ( bo robi się ją jako wyciąg z kości zwierzęcych )
i tak dalej i tak dalej .
Wszystkie takie przepisy bezpieczniej zaliczyć do kategorii wegetariańskie.
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
2milutka napisał(a): Kurczę co się dzieje jak zawsze tę kategorię zaznaczam ! a potem fik i nie ma
Bo pewnie wybierasz Warzywa a potem podkategorię np Pomidory i zapisuje Ci pomidory. Trzeba wybrać Warzywa i już nic więcej ( zignorować że pojawia się obok rubryczka do wybierania) . Wybrać znów w następnym rzędzie Warzywa i tam kapustę czy pomidory czy co tam ma być tak jak do tej pory ( 2 warzywa żeby było można zaliczyć kategorię premiowaną).
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
2milutka napisał(a): https://gotujmy.pl/surowka-warzywna-z-jogurtem-greckim,przepisy,188642.html
nie otrzymałam dodatkowych punkcików
Aj aj - kochana ( kochane) moje . Zaznaczajcie kategorię Warzywa ( samo słowo Warzywa) jak dodajecie przepis w kategorii premiowanej bo jak tego nie ma to nici z punkcików
.
Taki jest wymóg kategorii - a jak sprawdzam przepis przed wstawieniem to reaguję na Warzywa - są to sprawdzam przepis dodatkowo czy zgadza się z kategorią - nie ma to sprawdzam przepis normalnie.
Doklikałam kategorię Warzywa i punkciki doliczone
Odp: Odp: Tort urodzinowy
- Forum: Tort urodzinowy
Aagataa napisał(a): Właśnie wrzuciłam przepis na masę cukrową czeka na uaktywnienie
jak macie jakieś pytania to dajcie znać
ja wrzucam parę moich prac
Kochana - ale wrzucając przepis na masę cukrową dodałaś zdjęcia tortów co się nie zgadza ze sobą . Zdjęcia piękne ale jeśli ma to być przepis jak robić masę cukrową to pokaż proszę proces jej robienia i zdjęcia masy ( białej barwionej , formowanej - czy co tam sie z nią robi) , bo zdjęcie gotowego tortu przy przepisie na masę nic laikowi nie da. Napisałam Ci na PW o co chodzi. Torty przepiękne 
Odp: Oceny od nieznajomych
- Forum: Oceny od nieznajomych
A ja dawno przestałam spoglądać w średnią i oceny
- nic to nie daje po za nerwami. Niczemu nie służy . Prawdy nie odzwierciedla a tylko kwasy wywołuje . Przeżyliśmy juz tu masówki że po krytycznych ( słusznych ) komentarzach osoba zwracajaca uwagę zarabiała 50 jedynej pod rząd
.
Goracy apel do Redakcji- zlikwidujcie te bzdury
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
2milutka napisał(a): https://gotujmy.pl/zupa-z-cukinii-i-czosnku,przepisy,188400.html
dlaczego ta zupa nie zalicza się do kategorii premiowanej?
Już Ci odpisałam na PW 
Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią
Z całym szacunkiem dla wszystkich uczestniczek i ich dzieł - prostota Filiżanki Cukiereczka powala mnie . Zrobienie czegoś tak z pozoru prostego z zewnątrz a jednoczesnie tak symbolicznego i cudnego po przekrojeniu to mistrzostwo.
Podziwiam dziewczyny które napracowały sie nad wszelkimi figurkami i zdobieniami ale trzymam kciuki za Filiżankę bo przecież akurat bardziej idealnego symbolu Anglii niż filiżanka Earl Grey nie znajdziecie .
A do tego Cukiereczek dała się poznać jako wierny użytkownik Gotujmy i było by miło gdyby wygrał ktoś kto jest z nami od dawna 
Trzymam kciuki ( nawet po 2 na ręce bo tak umiem paluszki zapleść ) i mam nadzieję na relację z Londynu Cukiereczku
Odp: Odp: Odp: Konkursy na Gotujmy
- Forum: Konkursy na Gotujmy
zbysiowa napisał(a): Bernadetta napisał(a): Ja czekam na zdjęcia starych i wiernych użytkowników i trzymam za nich qciuki
Choć uwielbiam Buddy-ego i na rzęsach bym stanęła, aby móc Go kiedyś poznać, to ten konkurs odpuszczam, bo nawet, gdyby jakimś cudem mi się udało, to nie miałabym z kim dziecka zostawić, a do bagażu podręcznego już mi się nie zmieści
I również żałuję, że nasze Kochane Moderatorki nie mogą brać udziału w tych konkursach, ale nasunął mi się mały pomysł.... Nie lubię konkursów na lajki, ale może by tak zorganizować taki tylko dla naszej Trójcy z jakąś ekstra nagrodą (bo przecież odwalają kawał dobrej roboty !) i pozostali użytkownicy głosowaliby motywowując dlaczego na tę, a nie inną, oddają swój głos ? Nie wiem, czy składnie to napisałam, ale tak sobie głośno teraz myślę...
Beradetto, miło że myślicie o nas
, ale ja też nie lubię konkursów na lajki, więcej z nich szkody niż pożytku
Co do udziału w konkursach na gotujmy przez nas ( Moderatorki) Kołczu świetnie wytłumaczył i ja to przyjmuję z pokorą i rozumiem doskonale
Tak nawiasem mówiąc do "słodkich wypieków" nawet bym się nie pchała, nie mam takiego zacięcia cukierniczego, ale trzymam kciuki za "uczestników"
Dziewczyny jesteście ukochane ale zgadzam się ze zbysiową- żadnych lajków między nami .Bo to tylko kwasy może wywołać. Postawicie wirtualną kawę i ciacho i będziemy kwita
- a ja dołożę
i to nie tylko Moderatorkom.
A co do karteczek ( i to we wszystkich konkursach) to jestem za na 1000 %