Nowa kategoria promowana – kuchnia węgierska

  • 1

Przez cały miesiąc, od 1 do 31 października, dodatkowo punktowane będę przepisy z kuchni węgierskiej.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Nowa kategoria promowana – kuchnia węgierska

"Węgier, Polak dwa bratanki i do konia i do szklanki. Oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi” głosi staropolskie przysłowie, a przyjaźń polsko-węgierską postanowiliśmy na gotujmy uczcić nową kategorią promowaną, w której dodatkowo punktowane będę przepisy z kuchni kraju Madziarów.

Od 1 do 31 października każdy przepis, który zostanie dodany do kategorii KUCHNIA WĘGIERSKA zostanie nagrodzony dodatkowymi 10 wirtualami (oczywiście pod warunkiem, że potrawa będzie własnoręcznie przez Was zrobiona, przepis będzie zawierał co najmniej jedno zdjęcie i zostanie zaakceptowany przez moderatora).

Czekamy więc na wasze gulasze – zarówno gęste jak tradycyjny pörkölt, ale też rzadsze jak bogracz. Węgierskie zupy rybne jak halaszle, leczo - wszystko obficie obsypane papryką. Proste placki langosz, ale też pracochłonne torty dobosza i wiele innych potraw. Kuchni węgierskiej, podobnie jak ich języka, nie można pomylić z żadną inną, posiada też tak wiele potraw i smaków, że każdy znajdzie w niej inspirację dla siebie.

Warto sprawdzić jakie już przepisy na węgierskie potrawy możecie znaleźć na gotujmy.

Oczywiście kuchnie i potrawy nie mają ostrych granic – trudno powiedzieć, gdzie zaczyna się a gdzie kończy kuchnia danego państwa, istnieje też wiele wersji przepisów na rozmaite węgierskie potrawy. Warto jednak poszukać, poczytać i dowiedzieć się, czego nie dodaje się do tradycyjnego węgierskiego lecza, a czego do polskiej wersji.

W kwestii organizacyjnej - wirtuale dodają moderatorki, jeżeli dodałeś przepis do kategorii promowanej, a na twoim koncie nie pojawiły się punkty i informacja - dodanie przepisu z kategorii promowanej - trzeba się upomnieć pisząc na maila do Babciagramolka, misia5 lub Zbysiowa, pomocni mogą być też redaktorzy - piszcie do kolczu lub zozolek.

Otrzymanie dodatkowych 10 wirtuali za kategorię promowaną nie wyklucza możliwości uzyskania rangi "Superprzepisu", co daje dodatkowe 30 wirtuali. Szczegóły możecie sprawdzić w zakładce Nagrody, gdzie widnieje szczegółowy regulamin "Gotujmy z nagrodami".