Blue lagoon, czyli błękitna laguna, to drink alkoholowy na bazie wódki i blue curacao. Dodaje się do niego także lemoniadę cytrynową, a w niektórych przepisach napój typu sprite. Cechą charakterystyczną tego napoju jest wyraźnie niebieski kolor. Błękitną lagunę podaje się w wysokiej szklance, z kostkami lodu i plastrem cytryny do dekoracji. Drink ma łagodny, świeży smak, dlatego poleca się go na letnie imprezy. Cieszy się powodzeniem szczególnie wśród kobiet.
Drinki z martini

Drinki z martini

Drinki z martini można przygotowywać w wersji bardzo wytrawnej lub słodkiej. Pierwsza opcja, i jednocześnie sposób na prostego drinka, to wytrawne martini z wódką i oliwką. Jeżeli martini stanowi bazę drinka, najlepiej podawać go w kieliszku koktajlowym (wąskim na dole i szerokim u góry). Bronx Coctail to popularny drink z martini, ginu i soku pomarańczowego. Bardzo ważnym punktem w przygotowywaniu drinków z martini jest chłodzenie kieliszków i dodawanie lodu do shakera w trakcie mieszania składników.

Drinki z whisky

Drinki z whisky

Whisky ma bardzo bogaty, ziołowy smak i intensywny aromat. Drink z whisky i sokiem pomarańczowym lub colą to popularne wykorzystanie tego alkoholu. Mocny napój z whisky to Thunderclap. Składa się z whisky, brandy, ginu i kruszonego lodu. Orzeźwiający wariant drinka to np. Whisky & Sprite, czyli po prostu whisky ze spritem, oraz Whisky Cobbler (whisky, likier pomarańczowy, syrop cukrowy). Ciekawą propozycją na drinka z whisky jest Hot Toddy, czyli grzana whisky z miodem, czarną herbatą, cytryną i wodą.

Kamikadze

Kamikadze

Kamikadze, inaczej kamikaze lub blue kamikaze, to drink alkoholowy typu shot, czyli wypijany na raz. Przygotowuje się go na bazie wódki, blue curacao i soku z cytryny. Drink jest jednowarstwowy i bardzo prosty w przygotowaniu – wystarczy wymieszać składniki w shakerze i rozlać napój do kieliszków. Drink kamikadze ma charakterystyczny niebieski kolor i słodko-kwaśny, orzeźwiający smak. Doskonale sprawdzi się na imprezach w większym gronie.

Drink wściekły pies

Drink wściekły pies

Wściekły pies to drink, który przyrządza się ze schłodzonej wódki, tabasco i soku malinowego i soku z czarnej porzeczki. Podaje się go w oziębionej szklance. Wściekłego psa należy wypić w całości, aby pozostałe składniki złagodziły ostry smak sosu tabasco. Drink z wódką żurawinową, absyntem, ouzo bądź z żubrówką to inne wersje tego kolorowego shota.

Drinki z wódką

Drinki z wódką

Drinki z wódką to najpopularniejsze napoje alkoholowe, które przygotowywane są w wielu wariantach smakowych. Wódkę można mieszać z sokami owocowymi i napojami gazowanymi. Cosmopolitan to połączenie cytrynówki, likieru pomarańczowego, soku żurawinowego i soku z limonki. Sex on the Beach, kolejny popularny napój, to miks wódki, brzoskwiniowego schnappsa, soku pomarańczowego i żurawinowego. Krwawa Mary i Biały Rosjanin to klasyka wśród drinków. Pierwszy to wódka z sokiem pomidorowym i dodatkami, a w drugim jest wódka, mleko skondensowane i likier kawowy.

Drinki z rumem

Drinki z rumem

Drinki z rumem można przygotować z rumu białego, złotego, kokosowego lub ciemnego. Najpopularniejszy drink z rumem to Cuba Libre, czyli rum z colą i limonką. Kolejny, rumowy hit to Mohito – mięta, rum, woda gazowana, limonka, brązowy cukier i kruszony lód. Pina Colada, czyli rum, mleko kokosowe, sok ananasowy i świeży ananas, to inny, pyszny i równie znany napój z rumem w roli głównej. Bomber jest mocnym drinkiem o ciekawym smaku. Przyrządza się go z rumu, wódki, mięty, soku limonkowego i piwa imbirowego.

Drinki z malibu

Drinki z malibu

Drinki malibu świetnie smakują z sokami owocowymi i syropami. Napoje można uzupełnić dowolnym trunkiem, na przykład wódką. Malibu jest rodzajem likieru kokosowego, który powstaje na bazie rumu. Ma około 20 procent alkoholu. Na imprezę warto przyrządzić drinki malibu z mlekiem i wiórkami kokosowymi. Wszystkie składniki należy zmieszać w shakerze. Drinki z malibu z sokiem ananasowym doskonale ugaszą pragnienie. Napój podaje się z kostkami lodu.

Znaleźliśmy 1 przepisów w kategorii Blue lagoon drink

Blue lagoon

Blue lagoon

paula231406 paula231406

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: