Z czym pić malibu?

Malibu można serwować samodzielnie lub wymieszać z mlekiem, sokiem owocowym lub napojem gazowanym. Do takich drinków warto dodać lód.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Z czym pić malibu?
fot. Fotolia
Malibu to nic innego jak likier kokosowy. Nie jest on za mocny – posiada około 20% alkoholu. Jego kokosowy smak można wykorzystywać do wielu drinków czy nawet deserów. Z czym podawać malibu?
 
Malibu – z czym pić?
 
Malibu można pić bez dodatków – wówczas sączy się go jak zwykły likier. Można także połączyć go z innymi napojami. Jakimi? Oto one:
  • Mleko – najbardziej klasyczny dodatek do tego trunku. Po połączeniu tych dwóch składników powstaje bardzo delikatny w smaku drink, który dodatkowo można wzmocnić wiórkami kokosowymi.
  • Sok ananasowy – w połączeniu z malibu daje pyszną pinacoladę – słodki drink o intensywnym smaku i aromacie.
  • Soki owocowe – malibu doskonale komponuje się także z innymi sokami owocowymi. Lepiej sięgać po te z owoców egzotycznych.
  • Napoje gazowane – mniej popularne dodatki, choć warte przetestowania. Prym wiodą tutaj napoje typu cola oraz lemoniady
  • Kawa – malibu można dodawać także do kaw – espresso, latte czy macchiato. Wspaniale łączy się z ich gorzkawym smakiem, tworząc ciekawą kompozycję. 
Jakie mleko do malibu?
 
Jeśli wybieramy wersję tradycyjną drinka z malibu, warto wiedzieć po jakie mleko można sięgać. Najlepiej sprawdza się zwykłe mleko krowie (raczej tłustsze niż chudsze) oraz mleko kokosowe. Można także eksperymentować z innymi mlekami roślinnymi, choć nie każdemu takie połączenie będzie smakowało. 
 
Jak podawać malibu?
 
Samodzielnie pite malibu serwuje się w małych kieliszkach, takich jak do nalewek i likierów. Drinki natomiast podaje się w wysokich szklankach razem z lodem oraz dekoracją – z owocu lub kawałka kokosa