Recenzja książki - O jabłkach [video]

         
ocena: 5/5 głosów: 1

Recenzja książki "O jabłkach" Elizy Mórawskiej. Znajdziecie w niej 40 przepisów z jabłkami w roli głównej. Wiele ciekawych jabłkowych inspiracji na śniadanie, obiad i kolację. Zobaczcie, co na temat tej książki sądzi Laura Osęka z Books for Cooks!

Na wstępie Eliza Mórawska zdradza czytelnikom, że jabłko to jej ukochany owoc, z którego nauczyła się robić wiele rzeczy. Dlatego właśnie w tej książce znajdziemy przepisy na śniadania, obiady i kolacje oraz desery z jabłkami w roli głównej. Począwszy od racuchów, poprzez zupę krem z jabłek, risotto z jabłkami i tradycyjną szarlotkę.

Dużym atutem tej książki jest to, że każdy przepis zawiera informację, dotyczącą czasu przygotowania, ilości porcji oraz narzędzi i akcesoriów potrzebnych do wykonania danej potrawy.

Piękne, współczesne i klimatyczne zdjęcia sprawiają, że książkę tę przegląda się z dużą przyjemnością. Książka "O jabłkach" jest bardzo ciepła, ponieważ oprócz przepisów zawiera też wiele przemyśleń autorki na temat dzieciństwa, macierzyństwa i miłości. Zachęcamy do obejrzenia recenzji video!