Recenzja książki - Staropolskie marynaty [video]

         
ocena: 3/5 głosów: 2

Laura Osęka z księgarni kulinarnej Books for Cooks opowiada o książce "Staropolskie marynaty". Jest to bogaty zbiór receptur na marynowane i kiszone warzywa, owoce oraz grzyby. Wydanie utrzymane jest w przyjemnym, domowym klimacie. W książce tej nie braknie ciekawych przepisów i cennych wskazówek. Zachęcamy do obejrzenia video!

"Staropolskie marynaty" to skarbnica przepisów na marynowane warzywa, owoce i grzyby. Książka - chociaż pozbawiona zdjęć - ma swój przyjemny, domowy klimat, który zawdzięcza ciekawym rycinom.

"Staropolskie marynaty" to idealna książka dla osób zaczynających swoją przygodę z zamykaniem owoców, warzyw i grzybów w słoikach.

Na wstępie, czytelnik otrzymuje cenne wskazówki, które dotyczą m.in. różnic między marynowaniem i kiszeniem. Dowiaduje się też, jak pasteryzować i jak przechowywać przetwory.

W tej książce znajdziemy głównie tradycyjne - ale za to sprawdzone - przepisy na przetwory. Buraczki w occie, ćwikła z chrzanem i cebulka marynowana to tylko niektóre propozycje. Dynia marynowana na słodko, grzybki marynowane i gotowe sałatki będą jak znalazł podczas srogiej, mroźnej zimy.

Zachęcamy do obejrzenia recenzji video!