Wielkanocne jajka z niespodzianką [video]

         
ocena: 5/5 głosów: 1

Okres świąteczny naturalnie kojarzy się z pisankami, zajączkami, kurczaczkami. Wpisując się w ten klimat polecamy przepis na słodkie jajka z niespodzianką!

Przygotowanie słodkich jajek jest naprawdę proste! Wystarczy prażona pszenica (jeśli pod ręką masz preparowany ryż, możesz go wykorzystać - sprawdzi się równie dobrze), czekolada, wiórki kokosowe oraz kolorowe cukierki; pamiętaj - ich rozmiar nie może być zbyt duży - chyba, że dysponujesz formą odpowiedniej wielkości.

Doskonale sprawdzą się popularne cukierki w kolorowych skorupkach, choć idealnie - z racji okazji - byłoby wykorzystać cukierki w kształcie małych jajeczek - podobnych do tych przedstawionych na filmie.

Ze względu na łączenie dwóch połówek, zdecydowanie wygodniej będzie Ci użyć gotowych foremek - dzięki nim zachowasz półokrągły i odpowiednio dopasowany względem siebie kształt.

Przygotuj jajka z niespodzianką samodzielnie i zaskocz najbliższych podczas Wielkanocy lub wykorzystaj przepis i zaproś domowników do wspólnego przygotowywania wielkanocnych słodkości!