Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

Obserwuj wątek

Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

pierniczkowo
Żyrafa ma tak długi język ok. 40 cm, że może sobie nim dłubać w uchu.
obrazek

Odp: Odp: Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
luna19- niee, raczej to się je ciekawe, kto to kupi ^^

Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

30 dag sera żółtego niskobiałkowego PKU-75zł

Odp: Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
olmanka napisał(a):

zawsze myślałam, że jest jedna jedyna marchewka pomarańczowa hmm, może jeszcze mi powiecie, że jest różowy seler?
a ja znalazłam taką ciekawostkęnajdroższy deser świata, w rekordach Guinessa jest)
Ekstrawagancki pudding czekoladowy za 22 tysiące funtów ma kształt jajka Faberge i zawiera tak kosztowne składniki, jak złoto, kawior, szampan i dwukaratowe brylanty.



i to sie potem je? czy tylko patrzy na to ? hih

Odp: Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Papaja napisał(a):

u mnie w tym roku biała marchem w ogrodzie wyrosła zmieszana z pomarańczową przypuszczam że nasionka były mieszane



Tak z ciekawości bo to jest wątek z ciekawostkami - w tym roku w styczniu?

Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
aha i znalazłam jeszcze jedną:
Czy wiesz, że Ostatnio prowadzone badania przez portugalski uniwersytet w Porto dowodzą, że marynowanie mięsa w alkoholu przed grilowaniem czy smażeniem zmniejsza ryzyko zachorowań ludzi na raka. Związane jest to z powstawaniem rakotwórczych związków tzw aminy heterocykliczne (w skrócie HA) w momencie...
smażenia czy pieczenia mięsa.
Obróbka cieplna żywności bardzo podwyższa ilość rakotwórczych substancji w jedzeniu.
Badania dowiodły że marynowanie mięsa w piwie czy winie przez 6 godzin przed obróbką obniża ilośc HA o nawet 90 %.

Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
zawsze myślałam, że jest jedna jedyna marchewka pomarańczowa hmm, może jeszcze mi powiecie, że jest różowy seler?
a ja znalazłam taką ciekawostkęnajdroższy deser świata, w rekordach Guinessa jest)
Ekstrawagancki pudding czekoladowy za 22 tysiące funtów ma kształt jajka Faberge i zawiera tak kosztowne składniki, jak złoto, kawior, szampan i dwukaratowe brylanty.

Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
u mnie w tym roku biała marchem w ogrodzie wyrosła zmieszana z pomarańczową przypuszczam że nasionka były mieszane

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

anemon
  • anemon

  • Posty: 87
  • Przepisy: 693
  • Artykuły: 3
Babciagramolka napisał(a):

anemon napisał(a):

Babciagramolka napisał(a):

alaaa napisał(a):

a gdzie można kupić taką czarną,pierwszy raz widzę taką


Ja kupuję u siebie w warzywniaku paczkowaną po 1 kg ( Witmaru ) - płaciłam chyba po 3,5 zł . Nie zawsze jest dla tego kupuję od razu po paczce .Może leżeć tak jak normalna marchew .


A czy smakuje tak samo jak normalna marchewka? Nie widziałam takiej u siebie w sklepie, ale widziałam nasiona i zastanawiałam sie jak smakuje?


Taka sama jak normalna , tyle , że ta ciemna barwi mocno.Fajnie wygląda jarzynka jak się zrobi np 3 rodzaje gotowanej osobno pokrojonej w kostkę i ułożonej obok siebie . Jak zrobię to pokarzę .

Dziękuję i czekam, jednak kupię te nasiona.

Odp: Odp: Odp: Odp: Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło

Babciagramolka
anemon napisał(a):

Babciagramolka napisał(a):

alaaa napisał(a):

a gdzie można kupić taką czarną,pierwszy raz widzę taką


Ja kupuję u siebie w warzywniaku paczkowaną po 1 kg ( Witmaru ) - płaciłam chyba po 3,5 zł . Nie zawsze jest dla tego kupuję od razu po paczce .Może leżeć tak jak normalna marchew .


A czy smakuje tak samo jak normalna marchewka? Nie widziałam takiej u siebie w sklepie, ale widziałam nasiona i zastanawiałam sie jak smakuje?


Taka sama jak normalna , tyle , że ta ciemna barwi mocno.Fajnie wygląda jarzynka jak się zrobi np 3 rodzaje gotowanej osobno pokrojonej w kostkę i ułożonej obok siebie . Jak zrobię to pokarzę .

Odpowiedz na/ edytuj Ciekawostki - czyli co nas zaskoczyło