Jak zrobić sok pomidorowy?

Obserwuj wątek

Odp: Jak zrobić sok pomidorowy?

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Popełniasz podstawowy błąd Soki, które można kupić ni jak mają się do tego co zrobisz w domu Powód jest jeden. Każda z firm produkująca soki pomidorowa używa koncentratów pomidorowych, które rozprowadza z odpowiednią ilością wody i przypraw. Ich ilości są ściśle określone. Nie może być ich ani za dużo ani za mało. Każda partia przed wypuszczeniem przechodzi odpowiednie badania i testy. Tak samo powstają wszystkie soki jakie są w kartonach
Możesz spróbować taki sok zrobić ze świeżych pomidorów, ale innym sposobem. Musisz obrać pomidory ze skórki. Pozbawić je płynnego środka ( nasion i tego co je otacza) tak by został Ci sam miąższ. Powstały miąższ musisz przerzucić na patelnię z podsmażonym czosnkiem ( możesz go pominąć jak go nie lubisz), Dodajesz przyprawy i przesmażasz aż zgęstnieje. Potem możesz rozrzedzić do tym sokiem, który sam zrobiłeś z pomidorów Możesz też miąższ z pomidorów zmiksować, doprawić i zredukować do odpowiedniej konsystencji.

Jak zrobić sok pomidorowy?

Michał Bans
Kłaniam się wszystkim :-)
Mam wolnoobrotową wyciskarkę do soków. Soki są przepyszne, ale nie w tym rzecz :-)
Chcę koniecznie, aby wyciskarka zrobiła mi sok pomidorowy taki jak Hortex który bardzo lubię. Bez dodatku cukru.
Przeciśnięcie się udaje, sok jest. Ale co bym jeszcze nie docisnął do tego soku, czy to pietruszkę czy papryczkę, czy czosnek + oczywiście sól i pieprz to nigdy sok nie jest taki jak ten Hortex. Jest taki jakiś pusty, za rzadki i w ogóle nie przypomina sklepowego. Wiem, wiem, napiszecie, że tam pełno chemii. Ale może jednak macie jakiś przepis na taki sok?

Odpowiedz na/ edytuj Jak zrobić sok pomidorowy?