Jedzonko dla roczniaka?

Obserwuj wątek

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Gosiu ostatnio zrobiłam drobiowe pulpeciki Małemu możesz spróbować czy Twoje Dzieciątko polubi

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

gosiczek821
Evita podałam małemu dzisiaj rosołek z lanymi kluskami,te lane kluski troche mi nie wyszły ale mały zjadł tyle że teraz boję się czy go brzuszek nie rozboli.
Krupniczek akurat zajada ze smakiem.Będziemy próbować wszystkiego,Na drugie zrobiłam mu cukinie z rybą,tego to napewno poje.Dzięki dziewczyny za wsparcie.pozdrawiam cieplutko

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

caroline1983
Mój w Popielec zażyczył sobie chleba z margaryna (z niczym innym, nawet masła nie chciał) i wode do picia. Widocznie uznał że jak post to post
Następny posiłek zjadł juz normalnie.

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
W tym temacie niewiele mam do powiedzenia , moja córa to juz panna ale z tego co pamiętam jadla wszystko to co my. Do 4 roku miala skaze białkową wiec tylko do roku byla na mleku a potem prawie bez produktow mlecznych .. Dzieci mają tez smaki i smaczki . Pamietam kiedy miala jakies 2 lata rozwrzeszczala sie ze chce kanapke z samą musztardą chcialm dac masło, lub wedlinke ..ale nie bo bylo tupanie ze ma być musztarda sama na chlebie.. No to zrobilam .. i zjadla wiecej o taką nie poprosila juz nigdy .. ot taki jeden wybryk .
Wszystko jest dla ludzi a dzieci to tez ludzie i jeżeli dziecku smakuje to nie widze w tym nic złego .. nie przyprawiam bardzo ostro ale z powodu dziecka nie dodawalam tez mniej przypraw, no wiadomo ze niektore rzeczy nie mogly wejśc w menu dziecka takie jak chili czy jakies ostre sosy ...

zmieniono 2 razy (ostatnio 11 mar 2011 11:43 przez luna19)

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Mój Szymuś ma 14 miesięcy sam zagląda nam do talerza kiedy jemy i staram się mu dawać wszystkiego do spróbowania. Czasem zjada z chęcią a innym razem nie ma na "nasze" dania ochoty. Zupy je wszystkie gotuję na rosołku a potem tylko zmieniam pomidorowa, ogórkowa itd. Raz ziemniaki, raz makaron innym razem kasza. Najczęściej i najchętniej je zupy jarzynowe z kaszą manną lub takie krupniki na rosole z kaszą jęczmienną (jak robię taki krupniczek to czasem daję mu samą kaszę z warzywami). Ostatnio wcinał nawet troszkę kapuśniaku i biały barszczyk. Pure ziemniaczane z kukurydzą i marchewką z dodatkiem mięsa.
Szymon nie lubi np. w tej chwili pomidorów i jakoś ryż też mu nie podchodzi ale co jakiś czas ponawiam próby ale dodaję troszkę do innych rzeczy.
Nie martw się Gosiaczku i powoli sam będzie chciał jeść to co Wy. Ale nic na siłę. Każde dzieciątko jest inne młodszy synuś mojego brata wcina wszystko, straszy natomiast je tylko swoje ulubione pozycje z menu

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

gosiczek821
No tak się właśnie staram powoli,w sumie myna tym cierpimy bo wszystko jest takie nie doprawione i na talerzu udoskonalamy,no ale to mniejszy problem,chcę żeby zjadał wszystko bo potem będzie mniej problemówdziękuję Caroline i pozdrawiam

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

caroline1983
Może jeść prawie to samo co reszta domowników. Pilnuj tylko żeby było mniej doprawione i nie dawaj rzeczy wzdymajacych, ciężkostrawnych i smażonych.
No i to że minał pewna szczególna date (roczek) nie stanowi żadnej rewolucji w jego zyciu więc nie wprowadzaj żadnych gwałtownych zmian.

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

gosiczek821
No właśnie...wybredny jest i to bardzo,też staram się aby jadł już to co my,mniej sole i mniej przypraw,za to więcej zielonego,ale on jest ciągle na nie Rosołku z lanymi kluseczkami nigdy nie robiłam ale już jutro wypróbuję jedyne co lubi i mniecieszy to rybka i krewetki są zdrowe tylko ja bym wolała żeby nauczył się jeść wszystko,no nic będziemy próbować,na razie dzięki z pomysły.pozdrawiam

Odp: Odp: Jedzonko dla roczniaka?

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
może rosołek z lanymi kluseczkami,albo rybkę gotowaną i do tego ziemniaczki i warzywka ugotowane na mieciutko :-) to zależy czy synek jest wybredny czy zajada wszystko ;-)

Odp: Jedzonko dla roczniaka?

KingaP
  • KingaP

  • Posty: 13
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Moja mała w tym wieku jadła wszystko co reszta domowników, odpowiednio pokrojone...
Ale najbardziej uwielbiała kwaskowatą ogórkową i spagetti z odrobinką sosu (ile przytym było frajdy)

Odpowiedz na/ edytuj Jedzonko dla roczniaka?