Nornice kontra grzewka owocowe

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Nornice kontra grzewka owocowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bardzo mi miło, że w końcu się na forum na coś przydałem Zwykle to ja wyciągam od Was pomocne informacje Ten sposób jest super szybki i niezawodny, a dodatkowo nie szkodzi środowisku

Odp: Nornice kontra grzewka owocowe

ciasteczka
Fajny pomysł. Wypróbujemy go w tym roku. Może w końcu będziemy mogli cieszyć się owocami z własnego ogrodu. Da się jakoś odstraszyć nornice? Chodzi o to, by trzymały się jak najdalej od działki.

Odp: Nornice kontra grzewka owocowe

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Nam tak nornice załatwiły gruszę oraz czereśnię. Kupiliśmy na jesień. Mąż posadził. Zimą były straszne mrozy, ale drzewka przetrwały. Wiosną puściły pąki. Potem pojawiły się liście i na tym się skończyło. Po kilku dniach drzewka zaczęły marnieć w oczach, aż uschły. Mąż chciał je wykopać, ale poszło szybciej. Wystarczyło wyjąć drzewka z ziemi. Nie miały korzeni. Były czyste. Następnym razem wypróbujemy skuter5 Twój pomysł

Odp: Nornice kontra grzewka owocowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
My też mieliśmy ten problem. Od sąsiada, który miał zaniedbany ogród pełen przeróżnych roślin, krzewów i drzew, które rosły w niekontrolowany sposób przechodziły do nas wszelkie szkodniki. Nawet szczura miał. Takie wielkie bydle. Do tej pory jak to sobie przypominam mam ciarki. My sadziliśmy drzewka do dołów, do których dawaliśmy takie skrzynki zrobione z materiałów, które z biegiem czasu się rozkładają.

Nornice kontra grzewka owocowe

ciasteczka
Kupiliśmy do ogrodu kilka drzewek. Było to na wiosnę. Jakieś pół roku później drzewka zaczęły marnieć w oczach. Myśleliśmy, że to wina suszy, albo braku nawozu. Nawieźliśmy i podlewaliśmy bardziej. Jednak to nic nie dało. Dwa drzewka uschły. Mąż je wykopał. Okazało się, że drzewka straciły korzenie. Te cieniutkie zostały, ale ten najważniejszy zniknął. Doszliśmy do wniosku, że to nornice się do nich dobrały. Chcielibyśmy w tym roku kupić nowe drzewka. Czy znacie jakiś sposób zabezpieczenia drewek przed gryzoniami?

Odpowiedz na/ edytuj Nornice kontra grzewka owocowe