Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
To i ja sie przywitam, moj Filip niedawno sie pojawil, a juz wcina marchewke, dynie i ziemniaka ma troszke ponad cztery miesiace i niestety refluks, ale na razie na zadne alergie sie nie zapowiada, przez refluks musialam zakonczyc karmienie piersia i jedyne co mnie pociesza to to ze moge wczesniej wprowadzac mu nowe smaki
Poniewaz bardzo boje sie zeby nie bylo takiej sytuacji ze syn nie bedzie chcial jesc warzyw mam w planie zapoznac go z jak najwieksza iloscia warzyw, zanim pozna smak slodki, jak wyjdzie nie wiem, na razie wydaje mi sie ze dzieciom serwuje sie na dzien dobry zle nawyki zywieniowe serwujac gotowe kaszki i soki zawierajace cukier, wiec potem nie chca warzyw, niestety przyzwyczajenie gruga natura czlowieka, nawet malego, dlatego mam zamiar gotowac sama i bronic mojego synka przed cukrem i sola jak dlugo sie da.

Co do pieciomiesiecznego dziecka nie chcacego nic poza mlekiem to po pierwsze - ma jeszcze czas, przymuszanie chyba nic nie da, a na razie mleczko i tak jest najwazniejsze, natomiast jesli mame to martwi, to nie dawalabym gotowcow, na przyprawy typu pietruszka i majeranek troszke jeszcze za wczesnie, ale mozna pokombinowac z warzywami - sprobowac roznych i pokombinowac z konsystencjami, sprobowac rzadsze i gestsze, albo zmielone na gladziudka mase albo tylko przetarte przez sito, ze jakas strukture to ma, a nz cos podpasuje

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

kasandra6
  • kasandra6

  • Posty: 140
  • Przepisy: 399
  • Artykuły: 0
a mój synek 1,5 roku to poza marchewką i jabłkami to inne rzeczy mu nie wchodzą

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

kasandra6
  • kasandra6

  • Posty: 140
  • Przepisy: 399
  • Artykuły: 0
Moja córka ma prawie 4 latka i je na szczęście warzywa i owoce choć tez nie wszystkie . Ogórki kiszone, małosolne , korniszony i mizerie ze śmietaną. Również cukinię duszoną , marchewkę tylko gotowaną i uwielbia awokado jak zobaczy to nie odpuści ... i wiele innych owoców

Odp: Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
emilia_s292 napisał(a):

Ja mam 2 letnią córeczkę. I jak narazie to mi wszystko je.Uwielbia warzywa .Acha nie lubi zupy grochowej!

To tylko pozazdroscicNie masz w takim ukladzie zadnego problemu z gotowaniem,ach jak ja bym tak chciala
Wczoraj zrobilam swiezy sok z marchwi i jablek,wycisniety przez sokowirowke i ani nie skosztowal,bo powiedzial,ze to z owocow i warzyw

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

emilia_s292
Ja mam 2 letnią córeczkę. I jak narazie to mi wszystko je.Uwielbia warzywa .Acha nie lubi zupy grochowej!

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

alergia pokarmowa jest straszna, sama miałam w dzieciństwie, a teraz coś czuję, że powoli mi wraca tylko pytanie NA CO od dwóch tygodni jestem cała w kropki... typowo alergiczne kropki

Odp: Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Natala1210 napisał(a):

Anula pocieszę Cie bo mój syn też miał alergię pokarmową i wyrósł z tego,ale przeszliśmy z nim,że szok! Wszystko sojowe i bezglutenowe,jajka tylko przepiórcze,ciastka,desery,serki i mleko tylko sojowe.A teraz je wszystko i jest OK.Więc gorąco wierzę,że Twój synuś z tego wyrośnie i wszystko mu minie!

Natala tez to przechodzilam,moj syn mial skaze bialkowa,a co sie z tym wiaze to oczyiscie zadnego nabialu,tylko mleko sojowe,zadnego drobiu tylko mieso z krolika i jeszcze szereg innych zakazow
Ale faktycznie pilnowalam jego diety i pewnie dlatego skaza ustapila kiedy mial 3 lata,jeszcze przez jakis rok nie przesadzalam z nabialem,ale teraz jest ok,pije kakao,je platki na mleku,je jajka i nic mu nie jest,tylko zeby jeszcze owoce i warzywa jadl to bylabym szczesliwa

Odp: Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Natala1210 napisał(a):

Anula pocieszę Cie bo mój syn też miał alergię pokarmową i wyrósł z tego,ale przeszliśmy z nim,że szok! Wszystko sojowe i bezglutenowe,jajka tylko przepiórcze,ciastka,desery,serki i mleko tylko sojowe.A teraz je wszystko i jest OK.Więc gorąco wierzę,że Twój synuś z tego wyrośnie i wszystko mu minie!

Dzieki Natalko

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

Natala1210
  • Natala1210

  • Posty: 2155
  • Przepisy: 770
  • Artykuły: 5
Anula pocieszę Cie bo mój syn też miał alergię pokarmową i wyrósł z tego,ale przeszliśmy z nim,że szok! Wszystko sojowe i bezglutenowe,jajka tylko przepiórcze,ciastka,desery,serki i mleko tylko sojowe.A teraz je wszystko i jest OK.Więc gorąco wierzę,że Twój synuś z tego wyrośnie i wszystko mu minie!

Odp: Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
A ja myslalam,ze moj maly to niejadek,moze nieladnie to zabrzmi ale sie pocieszylam jak przeczytalam Wasze problemy z dieta dzieci,ze z moim nie jest wcale tak zle.Je zupy,je owoce i warzywa,ale tylko wybrane,jak pomidor,ogorek kiszony czy korniszon,ale swiezego juz nietknie,z sorowek to tylo z marchewki i jablka ze smietana i cukrem(polecam nie tylko dla dzieci,bardzo dobrze sie komponuje np.ze schabowymi),buraczki duszone i marchewka(ale bez groszku)Ma alrgie na jajka,w malych ilosciach jak np.panierka do kotletow jest ok,ale juz np.po lytzeczce jajka na miekko zaczynaja sie wymioty i wyskakuje mu okropna pokrzywka.Ale ogolnie nie jest tak z nim zle,a ja sie tak martwilam

Odpowiedz na/ edytuj Nowe forum dla tych, którzy żywią i opierają :)