Bulionetka

Obserwuj wątek

Odp: Bulionetka

Babciagramolka
To może ja odpowiem bo używam.
,,Bulionetki " Knorra to nowinka tego producenta . Wygladają tak jak na zdjęciu niżej . W opakowaniu jest 8 sztuk takich pojemniczków .W środku jest taka mocna galaretka .Coś podobnego jak buliony gotowane przez nasze Prababcie , które były bazą dla zup i sosów .Sa dwa rodzaje ,,Bulionetek " - drobiowe i wołowe - oba dobre .
Wiem ,że są przeciwnicy używania tego rodzaju rzeczy ze względu na konserwanty, glutaminian sodu , barwniki itp. Pewnie częściowo to prawda . Ale co tu ukrywać większość z nas i tak używa mieszanek przyprawowych , półproduktów, kostek bulionowych , przypraw typu Vegeta itp.
Każdy ma swoje ulubione marki . Ja preferuję oryginalną Maggi i Knorra .
Taka jedna porcja starcza na zrobienie 1 litra wywaru .I choć takie jest pierwotne przeznaczenie tego produktu ja dodawałam już kawałeczki do sosu, wkładałam posiekana drobniutko ( tą galaretkę ) do farszu do pierogów ( rozpuszcza się w gotowaniu i daje w środku pieroga taki fajny sosik ), rozcierałam odrobinę robiąc marynatę do mięsa zamiast dawać do marynaty sól i inne przyprawy.
Moim zdaniem jest poręczniejsza i lepsza smakowo od kostek bulionowych .
U mnie kosztuje 0,90 zł za jeden pojemniczek ( można kupić całe opakowanie lub na sztuki ).
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 08 paź 2009 19:30 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Bulionetka