Mam dość !!!!!!!!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Bahus - no to podyskutujemy .

Jestem absolutnie odwrotnego zdania niż Ty .

Nie jestem zawodowym kucharzem ale gotuję ( chyba nie najgorzej ) od jakichś 40 lat .Wywodzę się Rodziny pasjonatów kulinarnych .Sprawdzam każdy smak , każdy pomysł jaki tylko wpadnie mi w łapki . Nie znoszę monotonii . Nie gotuję tych samych potraw non stop .Moja kolekcja przepisów jest równa Twojej albo i większa ( bo starsza jestem ) .

Zdjęcia potrawom robię od 3 lat .Wstawiam od 3 lat ( tak ok. ) .
I absolutnie nie zwracam uwagi na przepisy bez zdjęć . Są dla mnie mało wiarygodne . Napisać można wszystko.

Wolę przepis ze zdjęciem zrobionym komórką - mało ostre , ze złą kompozycją , bez kontrastu z fatalną dekoracją lub bez - niż taki bez zdjęcia potrawy . Bo ten ze zdjęciem świadczy o tym , że autor potrawę ugotował . Widzę ją . I nawet jak jest fatalnie przedstawiona to potrafię ocenić czy będzie mi pasować .

Wstawiam przepisy bo może się komuś przydadzą , bo mam możliwość pokazania znajomym co i jak zrobiłam , bo mogę brać udział w konkursach ( lubię zdrową rywalizację ) .

Nie wstawiam zgromadzonych przepisów bez zdjęć bo nie widzę sensu .Nie muszę wstawić wszystkiego co kiedykolwiek ugotowałam i spisałam jak to zrobić . Był okres , że gotowałam dla 8 osób - piekłam całe kaczki , gęsi , nawet prosiątko się trafiło . Faszerowałam szczupaki i sandacze w całości .Mam przepisy - i nie wstawię ich bo na 2 osoby takiego dania nie zrobię . Jak kiedyś komuś będzie przepis potrzebny to podam na PW lub na forum .

Jeśli kiepskiej jakości zdjęcie mi przeszkadza to na niego po prostu nie patrzę .

Ten kto wstawia dla przyjemności dzielenia się przepisami nie zwróci uwagi na to czy dostał za przepis 1 czy 30 punktów - co to za różnica .

Nie odczuwam potrzeby wstawienia wszystkiego co zapisałam. Bardziej mnie bawi wracanie do wczesnych przepisów i poprawiania ich zapisu ( bo sam wiesz , że napisanie dobrze przepisu nie jest wcale proste i dopiero z czasem człowiek się tego uczy ) lub zdjęcia do niego ( jak patrzę na te sprzed 3 lat to się za głowę łapię ).

Wracając jeszcze do tego czemu jestem za tym by przepis ze zdjęciami był wysoko punktowany a ten bez nie - to między innymi dla tego, że czasem nie potrawa jest najważniejsza ( np. kasza manna na którą sie powołujesz ) a sposób podania , dekoracja .Dopiero tu można poznać jakie ktoś ma podejście do tego co robi .Sam wstawiłeś przepis ( nawet nie zapamiętałam na co ) ze zdjęciem na którym był smalec podany w formie kulek z fantastyczną dekoracją . Gdybyś mi ten smalec opisał to nie zrobił by na mnie wrażenia , a tak zapamiętam go do końca życia .

Zdecydowanie optuję za tym by przepisy bez zdjęć były nisko oceniane by uniknąć masówki ( z opcją dodatkowych punktów za dobre przepisy ) .



Podpisuję się pod Twoimi słowami obiema rękami (lewą koślawo bo praworęczna jestem )

Odpowiedz na/ edytuj Mam dość !!!!!!!!