Odkryjmy sosy Łowicz na nowo - zasady

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odkryjmy sosy Łowicz na nowo - zasady

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Wokalista napisał(a):


Do Pani Pyzy:
Za moich czasów nie było internetu.. były tylko dętki i trzeba było czytać książki kucharskie i uczyć się jak się gotuje sos.


Wiem ile masz lat więc nie musisz mi tłumaczyć jak żyło się bez internetu bo nie jesteś w stanie tego pamiętać...

Ponieważ czuję się wywołana więc może powiem chociaż o co chodziło, żeby była jasność...Otóż śmiałam skomentować przepis użytkownika https://gotujmy.pl/rybka-w-sosie-pomaranczowym,przepisy,85089.html

i tak jak napisałam - po obejrzeniu zdjęcia i przeczytania przepisu, kilkakrotnie, dale nie rozumiem chyba czegoś i dalej fota nie zgadza mi się z opisem według którego ryba winna być polana sosem ze śmietana a jest co najwyżej tym w czym się dusiła czyli olej+kostka+sok pomarańczowy...
Coś na wierzchu na pewno nie jest gotowanym sosem - może twarożkiem z przyprawami, może jogurtem...ale na pewno ryba nie jest nim polana...Pomijam już fakt, że brokuł wygląda za zupełnie surowego a nie obgotowanego, ale pewnie mnie oczy zawodzą....
Wymienione przez Wokalistę "dętki" to jak rozumiem okulary a tych faktycznie nie używam bo wzrok mam doskonały mimo upływu lat...Specjalistką od sosów też na pewno nie jestem, ale za to potrafię czytać ze zrozumieniem i dostrzegam gdy ktoś po prostu ściemnia i kłamie w żywe oczy próbując robić z innych idiotów mierząc wszystkich swoją miarką. Zdjęcie samo w sobie nie jest złe, danie wygląda na smaczne, ale nie jest tym co opisano niżej!

A na koniec proszę pana Wokalistę o nie wysyłanie do mnie wiadomości prywatnych z kolejnymi tłumaczeniami - ja zapytałam pod przepisem i tam powinny się ew. tłumaczenia znaleźć

Odpowiedz na/ edytuj Odkryjmy sosy Łowicz na nowo - zasady