Polaków zachowania

Obserwuj wątek

Odp: Polaków zachowania

enforces
  • enforces

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
od razu mi się skojarzyło z chytrą baba z radomia

Odp: Odp: Odp: Odp: Polaków zachowania

Babciagramolka
Do Mika56

Wiesz jaka jest różnica ? Wszyscy zauważają wiele innych organizacji charytatywnych , które czynią wiele dobrego .O Owsiaku i WOŚP jest tyle miedialnego szumu bo jest na to ogromne zapotrzebowanie wśród ludzi.
Nic by nie pomogło pisanie o WOŚP czy pokazywanie w wielu telewizjach gdyby nie autentyczny poryw serca milionów ludzi.Jurek daje taką olbrzymią porcję pozytywnej energii , że starcza na rok. Tego dnia czy muszę czy nie muszę wychodzę z domu by wrzucić coś do puszki. Jak nie mogę - wysyłam SMS.
I nie jest prawdą, że WOŚP działa 1 dzień - fundacja pracuje cały rok - to tylko ,, fajerwerki" są w ten konkretny dzień. Potem jest ciężka harówka.
Od sprawdzania finansów są odpowiednie urzędy i z tego co wiemy nie ma do WOŚP żadnych zastrzeżeń.
Oburza mnie porównywanie organizacji charytatywnych to jest po prostu nie etyczne - jeden zbiera na studnie w Somalii , drugi na operację konkretnej osoby, trzeci na Klinikę Budzik , a czwarty na biednych - i wszystkie są cudne .O swoją medialność każdy z nich dba jak chce i umie .
A to , że w dniu kiedy Orkiestra gra jest jej wszędzie pełno - to wspaniale . Wreszcie jest coś co nie smęci , nie jest martynologią , wspominkami i akademia ku czci. Właśnie to ,, róbta co chceta " tak ludzi cieszy. Chcę to słucham koncertu, chcę to idę z wnukami oglądać zwierzęta, czołgi, cyrkowców , ktoś maluje dzieciakom buzie i udają indian, ktoś uczy pierwszej pomocy, artysta pokazuje jak malować , grać itd. Każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko datek do puszki - to wspaniała zabawa w szczytnym celu.
A porównywanie WOŚP i Caritas nie ma sensu i może tylko Caritasowi zaszkodzić bo nie Oni to robią , a wychodzi jak by byli po prostu zawistni o popularność. Nic nie stoi na przeszkodzie by wspomagać wiele organizacji wg swoich możliwości.
A szargać dobrego imienia WOŚP i Owsiaka po prostu nie uchodzi .

Odp: Odp: Odp: Odp: Polaków zachowania

rozella
  • rozella

  • Posty: 10
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mika56 , Caritas cały rok działa i robi kawał dobrej roboty. TO oczywiste i nikt, nie neguje tego faktu. WOŚP zbiera pieniądze raz do roku i twarzą tego jest właśnie Owsiak, stąd wiadomo kogo można obrzucać błotem jakby co. Mamy wiele fundacji prowadzonych przez znane osoby jak Anna DYmna, czy Ewa Błaszczyk. One też cały rok wytrwale zbierają pieniądze. I każda z tych fundacji ma swoje miejsce w przestrzeni publicznej, nie ma się co licytować, kto jest lepszy, kto gorszy. Ważne, że każda z nich działa na rzecz innych potrzebujacych ludzi.
Ostatecznie do nas należy decyzja , komu damy swoje pieniądze by wspomóc.

Odp: Polaków zachowania

kura domowa
A czy nie mogli zastrzec, że paczki są tylko i wyłącznie dla dzieci? Skoro było to organizowane na dzień dziecka to nikt chyba by się nie sprzeciwiał takiemu warunkowi. A po zakończeniu imprezy jeśli im paczki zostały to wiadomo - kto pierwszy ten lepszy.


moim zdaniem to organizatorzy imprezy powinni dopilnowac aby paczki trafily do
dzieci

Odp: Odp: Odp: Polaków zachowania

Mika56
  • Mika56

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Chociaż jestem zupełnie nowa, bo zarejestrowałam się dopiero dzisiaj, ale już od kilku dni śledzę Wasze poczynania w kuchni. Zajrzałam na forum dotyczące zachowań Polaków i nasunęła mi się jedna myśl w związku z WOŚP Jurka Owsiaka. Nie będę oceniać jego postępowania. Nie chcę również atakować jego rozliczeń z akcji. Dziwi mnie tylko, że tyle szumu robi się wokół jednodniowej akcji a nie zauważa nikt cichego działania całorocznego np. Caritas. Wiem, że zaraz spadną na mnie określenia "katol", "moherowy beret". Staram się jednak obiektywnie ocenić tę organizację i jej działalność, którą obserwuję od dłuższego już czasu. O tym media milczą, bo ten temat nie jest popularny i rzadko który dziennikarz zdobędzie za jego sprawą popularność. Bądźmy jednak obiektywni i nie poddawajmy się ogólnej manipulacji.

Odp: Polaków zachowania

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Słów brakuje, ciekawe jak to jest w innych krajach, czy to jednak charakterystyczne tylko dla nas "polskie piekiełko"? Jak na rysunku Raczkowskiego...
obrazek

Odp: Polaków zachowania

Bro
  • Bro

  • Posty: 65
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dokładnie, Owsiak zawsze się rozlicza, a robi się z niego oszusta. A najśmieszniejsze są te kłamliwe wyliczenia, według których zdefraudował koło 170 mln zł.

Odp: Odp: Polaków zachowania

rozella
  • rozella

  • Posty: 10
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Najgorsi są kiepscy dziennikarze którzy przy okazji opluwania WOŚP mają szanse zaistnieć, to samo politycy. Nic na to nie poradzimy, takich nigdy nie brakuje. Są ludzie i ludziska. Są księża którzy nie pozwalają kwestować na terenie swojej parafii , a są tacy, którzy wręcz zachęcają.
W tym roku skala na jaką zaczęła się kampaniia nienawiści do Owsiaka przyjęła spore rozmiary, a media chętnie to rozdmuchiwały. Owsiak wyszedł z siebie i stanął obok, nie dziwię się, ile można kubłów pomyj przyjąć na swoją głowę. Facet rozlicza wszystko, nie dorobił się niczego, a tu robi się z niego niegodziwca. Zwykle tak jest, że u kogoś widzi się żdżbło , a u siebie nie widzi się kołka. Ech....

Odp: Polaków zachowania

Bro
  • Bro

  • Posty: 65
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Akurat szkalowanie WOŚPu odbywa się co roku. Można się nie zgadzać z Owsiakiem i jego poglądami, ale mimo wszystko robi kawał dobrej roboty. Ciekawe co Ci wszyscy oszczercy powiedzieliby, gdyby ich dziecko zostało uratowane przez aparaturę z naklejonym serduszkiem.

Odp: Polaków zachowania

Babciagramolka
Ewciu bo tu nie chodzi o to by coś ocenić ( pozytywnie czy negatywnie ale merytorycznie) ale po to by komuś dokopać.
Ja dziś cały dzień kipie ze złości. słysząc ile jadu wylewane jest na WOŚP. Ile jadu jest w ludziach by tak wspaniałą akcję próbować dyskredytować.
A przecież to jest takie proste- nie podoba się komuś Orkiestra i Owsiak to nie daje datków -po co pluć .

Na poprawę humoru pewnie obkleję sie serduszkami

Odpowiedz na/ edytuj Polaków zachowania