Strona główna Przepisy i potrawy - Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

agnsto
Kucharz

agnsto
 P.W. 

Przepisy: 12
Artykuły: 1

Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

02 sty 2012 23:55
Witam ) poszukuje jakiegos pomyslu jak moge zaskoczyc moich gości jakims daniem na cieplo! impreza sie zbliza a u mnie niestety brak pomyslow a przygotowac musze 16 porcji!
Babciagramolka
Platynowy Ekspert

Babciagramolka
 P.W. 

Przepisy: 2750
Artykuły: 7 MODERATOR

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

03 sty 2012 06:37
agnsto napisał(a):

Witam ) poszukuje jakiegos pomyslu jak moge zaskoczyc moich gości jakims daniem na cieplo! impreza sie zbliza a u mnie niestety brak pomyslow a przygotowac musze 16 porcji!

Ile możesz wydać ?
Czy umiesz gotować ?
Co to ma być przekąska czy danie główne ?
Jeśli przekąska to czy na ciepło czy na zimno ?
Czy goscie preferuja potrawy tradycyjne czy kuchnię nowoczesną ?
Czy w grę wchodzą dania z kuchni innych narodów ?
Jaką masz zastawę stołową ( bo do niektórych dań potrzebne są np. bulionówki itp ) .

Nie można podpowiedzieć komuś na tak postawione pytanie bo nic o Tobie nie wiemy . Dla jednego zaskakującym daniem będzie kaszanka zapiekana w jabłkach , dla drugiego bigos z fasolką tzw karamuszka , trzeci będzie zaskoczony faszerowanymi ,, tubami " ośmiornicy , a jeszcze innego bliny z kawiorem .

Nawet nie wiem co rozumiesz pod słopwem zaskoczyć ?

Poszperaj po prostu w przepisach - coś co zaskoczy Ciebie - zaskoczy i Twoich gości .

zmieniono 1 raz (ostatnio 03 sty 2012 06:39 przez Babciagramolka)

Opis: Mówcie mi - Bunia
Oceń:
2
magda.gotuje@onet.pl
Kuchcik

magda.gotuje@onet.pl
 P.W. 

Przepisy: 2
Artykuły: 0

11 sty 2012 23:31
Polędwiczka wieprzowa z gorgonzolą

http://magdagotuje.blogspot.com/2011/09/poledwiczka-wieprzowa-z-gorgonzola.html

obrazek

obrazek

Reklama

Natala1210
darmiona
Arcymistrz Kuchni

darmiona
 P.W. 

Przepisy: 273
Artykuły: 12

12 sty 2012 10:36
To wszystko zależy od osób, jakie zapraszasz. Ja np. wiem, że kiedy zapraszam teściów, muszę zrobić raczej tradycyjne dania z minimalnymi urozmaiceniami, gdyż parę razy się nacięłam (nie zjadliwa dla nich zupa cebulowa czy sushi) :-), moja przyjaciółka z kolei nie lubi ryb a kolejny znajomy nie znosi rukoli i zawsze musi być coś z mięsa (ostatnio zrobiłam zapiekankę warzywną a biedny czekał na dobre mięsko). Przy większej liczbie osób robię dania jednogarnkowe, które można przygotować wcześniej i tylko wstawić na gaz/do piekarnika. W takich przypadkach raczej nie używam drogich składników. Poszukaj fajnych przepisów na zapiekanki, pieczone mięsa, do tego 2-3 sałatki (tu można poszaleć), i np. ziemniaki i kasza. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony mając 2 rodzaje mięsa, sałatki i dodatków do wyboru.
zenobi11
Kuchcik

zenobi11
 P.W. 

Przepisy: 0
Artykuły: 0

09 lut 2012 09:18
W tę sobotę mam inwazję gości. I zamierzam w te zimowe dni wlać nieco słońca w nasze zmarznięta ciała Zamierzam sięgnąć po raclette i urządzić wspólne smażenie zamarynowanych wcześniej piersi kurczaka w kilku wersjach. Piersi zawsze kroję dość drobno (ale nie za bardzo, przeważnie kawałki na jeden kęs). Ulubioną moją marynatą jest sos wuster, do tego przyprawy. Duużo tymianku i pieprzu oraz posiekana cebulka. Mam też sos teriyaki, trafił mi się taki, że nic więcej do marynaty nie dodaję Trzecią wersją będzie sos z czosnkiem i miodem. O jedną rzecz pytałem też na innych forach, kiedyś poczęstowano mnie właśnie takimi kawałkami piersi (zresztą potem właśnie nabyliśmy raclette) z sosem z czerwoną cebulką i jalapeno. Może wiecie gdzie tego szukać?

Odpowiedz na/ edytuj Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Konkursy Kulinarne

• Konkurs - Kuchnia polska - folkowo i ze smakiem! Konkurs - Kuchnia polska - folkowo i ze smakiem!

Kuchnia polska nie ma sobie równych. Rozgrzewający kapuśniak, pierogi czy tradycyjny schabowy to smaki, które kocha każdy Polak. Jakie jest Wasze spojrzenie na kuchnię polską? Pochwalcie się sprawdzonymi recepturami. Do wygrania zaproszenia do restauracji Folk Gospoda!

Dziś moderatorami są

zbysiowa
zbysiowa

Platynowy Ekspert offline

misia5
misia5

Złoty Ekspert online

Sonda

Z dyni najczęściej przyrządzam:

Z dyni najczęściej przyrządzam:

głosuj

Ostatnio komentowane