Potrzebuje pomocy

Obserwuj wątek

Odp: Potrzebuje pomocy

no ale ...jeśli mamy dyskutować to nie w tym wątku...otwórz nowy
Tu [pomóżmy, spróbujmy pomóc potrzebującej pomocy

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi napisał(a):

Napisałeś-"zapomniał wół jak cielęciem był"
85 lat nie mam-"za moich czasów"-to znaczy kiedy ja miałam 18 lat,a teraz nam więcej i o tamtych latach już sie za bardzo nie pamięta.
Na mojej 18-tce była jedna butelka wina i to wszystko-z napojów wyskokowych.

Po kolei: powiedzeniem :"Zapomniał wół jak cielęciem był"., nie nazywa się nikogo ani wołem ani cielęciem jest to powiedzenie starsze niż ja pamiętam a i zapewne nasi rodzice już je znali. Jest wiele ludowych powiedzeń odnoszących sie do sklerozy wybiórczej w stylu , dosadnie powiem :pieprzenia :...bo za moich czasów..."
Jeśli tak twierdzisz to poczytaj sobie o ruchach młodzieżowych lat 56-80 np. "dzieciach kwiatach: ... i nie pisz banialuk. To, że na TWOJEJ 18 była jedna butelka wina to jeszcze nic nie mówi ...na ile osób (?), krótko TWOJ stół to NIE TWOJE CZASY.
Piszesz też, że " ...o tamtych latach już się za bardzo nie pamięta..."
czyli moze teraz zrozumiesz wymowę powiedzenia "zapomniał ...(...)... był"....czyli:zapomniał stary jak był młody i słuchał tylko własnej gitary"./
Co do narkomani...była, była ... tri, butapren, kompoty, i wiele innych, nawet pastę do butów wachno. Mniej sie tylko o tym mówiło, bo jak mówić o tym ze w kraju komunistycznym też zgnilizna toczy młodzież. Dwaj kurduple o nazwisku Kaczyński na podwórko nie wychodzili i teraz popatrz jakie głupoty wygadują i wyczyniają ...oderwani od swiata i rzeczywistości.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Napisałeś-"zapomniał wół jak cielęciem był"
85 lat nie mam-"za moich czasów"-to znaczy kiedy ja miałam 18 lat,a teraz nam więcej i o tamtych latach już sie za bardzo nie pamięta.
Na mojej 18-tce była jedna butelka wina i to wszystko-z napojów wyskokowych.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi napisał(a):

45Kazik napisał(a):

zuzi napisał(a):

Bahus napisał(a):

Piwo, marycha i śpiew


Ty to masz pomysły.Ale z drugiej strony to dzisiaj młodzież tak się bawi-niestety.


No, nieco wkurzyłaś mnie,tak jak walisz całą młodzież do jednego wora, tak Ci odpowiem: " zapomniał wół jak cielęciem był".
Ciekawi mnie jakaż to była młodzież w Twoich młodzieńczych latach.

A niektóre (dowcipne?!) wypowiedzi traktuj czasem z przymrużeniem oka.
ponieważ jak ktoś ma baaa...aardzo dużo przepisów to nie potrafi już służyc pomocą bliźnim.


Za mioch czasów młodzież nie miała marychy piwko owszem było-dużo lepsze niż dzisiaj (w smaku)
Ale przyznasz mi racje że w obecnych czasach młodzież pozwala sobie na dużo wiecej i to jest bardzo smutne.
A i jeszcze jedno nie jestem wołem.


Przepraszam, a gdzie powiedziałem Ci ze jesteś wołem?
Piszesz " ...za moich czasów..." ojojojoj ... jakbym słyszał conajmniej 85 latka.

Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
45Kazik napisał(a):

zuzi napisał(a):

Bahus napisał(a):

Piwo, marycha i śpiew


Ty to masz pomysły.Ale z drugiej strony to dzisiaj młodzież tak się bawi-niestety.


No, nieco wkurzyłaś mnie,tak jak walisz całą młodzież do jednego wora, tak Ci odpowiem: " zapomniał wół jak cielęciem był".
Ciekawi mnie jakaż to była młodzież w Twoich młodzieńczych latach.

A niektóre (dowcipne?!) wypowiedzi traktuj czasem z przymrużeniem oka.
ponieważ jak ktoś ma baaa...aardzo dużo przepisów to nie potrafi już służyc pomocą bliźnim.


Za mioch czasów młodzież nie miała marychy piwko owszem było-dużo lepsze niż dzisiaj (w smaku)
Ale przyznasz mi racje że w obecnych czasach młodzież pozwala sobie na dużo wiecej i to jest bardzo smutne.
A i jeszcze jedno nie jestem wołem.

Odp: Potrzebuje pomocy

megk666 napisał(a):

Organizuje bratu 18nastke i nie wiem do końca co przygotować, chodzi mi o przekąski, przystawki na zimno. Myślałam o wszelkiego rodzaju kanapkach, koreczkach, pizzerkach. Ktoś może mi co jeszcze można przygotować


Kanapki to raczej nie jest dobry pomysł. Koreczki owszem nawet. Sróbuj moją sałatkę, która w rzeczywistości jest " wielodmianowa":
https://gotujmy.pl/salatka-satelitarna,przepisy,34680.html
a może taką:
https://gotujmy.pl/salatka-sobotnia-malzonki,przepisy,34699.html
No i najważniejsze: jak planujesz przyjęcie na słodko czy na "ostro".
Prawdopodobnie brat bedzie chciał urzadzić przyjecie w jakiejś dyskotece

Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi napisał(a):

Bahus napisał(a):

Piwo, marycha i śpiew


Ty to masz pomysły.Ale z drugiej strony to dzisiaj młodzież tak się bawi-niestety.


No, nieco wkurzyłaś mnie,tak jak walisz całą młodzież do jednego wora, tak Ci odpowiem: " zapomniał wół jak cielęciem był".
Ciekawi mnie jakaż to była młodzież w Twoich młodzieńczych latach.

A niektóre (dowcipne?!) wypowiedzi traktuj czasem z przymrużeniem oka.
ponieważ jak ktoś ma baaa...aardzo dużo przepisów to nie potrafi już służyc pomocą bliźnim.


zmieniono 1 raz (ostatnio 16 mar 2009 08:09 przez 45Kazik)

Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Bahus napisał(a):

Piwo, marycha i śpiew


Ty to masz pomysły.Ale z drugiej strony to dzisiaj młodzież tak się bawi-niestety.

Odp: Potrzebuje pomocy

megk666
  • megk666

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bedzie 50 osób...

Odp: Potrzebuje pomocy

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Piwo, marycha i śpiew
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebuje pomocy