strucla z makiem

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: strucla z makiem

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ania205 napisał(a):

ja zawijam strucle w papier ...a na wierzchu robię zakladkę 2cm..podczas pieczenia ta zakladka się rozwija i placek nie pęka..pozdrawiam Ania

też tak robię i strucla nie pęka

Odp: Odp: strucla z makiem

ania205
  • ania205

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja zawijam strucle w papier ...a na wierzchu robię zakladkę 2cm..podczas pieczenia ta zakladka się rozwija i placek nie pęka..pozdrawiam Ania

Odp: strucla z makiem

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Odświeżam ten wątek, bo sama mam ten problem. Może macie jakieś dobry sposób a przygotowanie strucli?

Odp: strucla z makiem

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
slomki z pola nie spala sie?

Odp: Odp: strucla z makiem

Brawo Jagna
Dodam ze do takiego zawiniątka wbijam 2 słomki bardzo cieniutkie (w lecie do zdobycie na każdym polu ze zbożem - zima to juz plastkikowe

dzięki słomce ucieka powietrze, a nie pęka

aha na jedną strucle min dwie słomki

Odp: strucla z makiem

jagna
  • jagna

  • Posty: 65
  • Przepisy: 18
  • Artykuły: 1
Hej :-)
Przede wszystkim - trzeba ciasto zawinąć z nadzieniem dość luźno - jeśli zwinie się za ciasno, wtedy podczas pieczenia może popękać. Dodatkowo radzę nakłuć je w kilku miejscach przed włożeniem do pieca.
Moja mama, która zawsze robi zawijany makowiec na gwiazdkę i jest w tym mistrzynią, robi coś innego - taką zwiniętą już struclę owija papierem do pieczenia, zostawiając tyle luzu, żeby mogła wyrosnąć w czasie pieczenia - tak w sam raz. Papier trzeba zawinąć pod spód i przycisnąć struclą, wtedy się nie odwinie. I jest to chyba sposób najlepszy - ciasto nie pęknie na wierzchu i, co też ważne - nie będzie odstawało od nadzienia. Naprawdę polecam ;-)

strucla z makiem

jak upiec struclę z makiem żeby ciasto nie pękało podczas pieczenia?

Odpowiedz na/ edytuj strucla z makiem