Uroczysta kolacja dla rodziców...

Obserwuj wątek

Odp: Uroczysta kolacja dla rodziców...

Adusia1554
Ostatnio robiłam taką kolację dla rodziców właśnie.

Przystawka:mini szaszłyki po 3 dla każdego 1) pulpeciki z mięsa mielonego o smaku gyrosa, cebulka, pieczarka 2) warzywny 3) typowo mięsny po kawałku łopatki, boczku, cebulki, papryki do tego podałam 3 sosy słodko-kwaśny, barbecue i czosnkowy

Danie główne: grillowany filet łososia w ziołowej marynacie podany z mixem sałat w sosie winegret

Deser: tort .

Całą kolacje (oprócz torta to mojego męża działka) przygotowałam z pomocą bratowej jako niespodzianka z okazji urodzin bo obchodzą je w prawie tym samym czasie

Odp: Odp: Uroczysta kolacja dla rodziców...

Babciagramolka
Alexxx89 napisał(a):

Odpowiem tak samo jak koleżance z postu poniżej

na pierwsze danie zawsze sprawdza się rosół - bo to każdy lubi i jest dosyć neutralne, a dla gospodyni - szybki do zrobienia. na II danie proponuje może jakieś zawijane zraziki z niespodzianką w sosie do tego tradycyjne ziemniaki z korepkiem + oblanym sosem ze zrazów, i sałatkę np. z kiszonej kapusty.

Moim zdaniem na rodzinne spotkania, nie ma co kombinować, bo nie każdy lubi wyszukane smaki, a domowe tradycyjne jedzenie każdy zje ze smakiem, a ich przygotowanie nie jest trudne.


Mowa była chyba o kolacji a nie obiedzie - skad zatem pomysł z rosołem na wieczór ? I nie zgodzę się z tym , że rosół robi się szybko ( minimum 2,5-3 godzin ) .
Mięso na goraco ok. ale może nie w wersji klasycznego drugiego dania z sosem , ziemniakami i surówką - to ma być w końcu kolacja więć Rodzice pewnie normalny obiad zjedzą .

Może jakieś płonące szaszłyki , zupa gulaszowa , jakiś łosoś z rusztu

Odp: Uroczysta kolacja dla rodziców...

bb
  • bb

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Naleśniki z serem na słodko
Składniki:
Ciasto na naleśniki:
2 szklanki mąki
2 jajka
szklanka mleka
1 szklanka wody mineralnej
2 łyżki oleju
szczypta soli
(odstawiamy na 30 minut)

0,5 kg białego sera
2 żółtka
5 łyżek śmietany
garść rodzynek (lub więcej - wedle gustu)
4 łyżki cukru
opakowanie cukru wanilinowego

dodatki:
jogurt owocowy do polania

Sposób wykonania:
Przygotowujemy ciasto : roztrzepujemy jajko z mlekiem, dodajemy mąkę, cukier i wodę mineralną oraz olej, smażymy naleśniki.
W osobnej misce mikserem mieszamy biały ser z cukrem, cukrem wanilinowym, żółtkami i śmietaną, musimy otrzymać gęstą puszysta masę.

Rodzynki sparzamy gorącą wodą, odsączamy i dodajemy do masy.
Gotowe naleśniki smarujemy nadzieniem i składamy w kwadrat, można je dodatkowo leciutko obsmażyć na rozgrzanym oleju.

Podawać na ciepło polane np. jogurtem owocowym. Smacznego!
Currently 0.00/5

Odp: Uroczysta kolacja dla rodziców...

Alexxx89
  • Alexxx89

  • Posty: 3
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Odpowiem tak samo jak koleżance z postu poniżej

na pierwsze danie zawsze sprawdza się rosół - bo to każdy lubi i jest dosyć neutralne, a dla gospodyni - szybki do zrobienia. na II danie proponuje może jakieś zawijane zraziki z niespodzianką w sosie do tego tradycyjne ziemniaki z korepkiem + oblanym sosem ze zrazów, i sałatkę np. z kiszonej kapusty.

Moim zdaniem na rodzinne spotkania, nie ma co kombinować, bo nie każdy lubi wyszukane smaki, a domowe tradycyjne jedzenie każdy zje ze smakiem, a ich przygotowanie nie jest trudne.

Uroczysta kolacja dla rodziców...

anielka123
Witam wszystkich gotujących!
Mam problem, ponieważ chcę upichcić rodzicom coś specjalnego, ale nie trudnego. Ma to być uroczysta kolacja. Jeśli znacie jakieś ciekawe i prote przepisy i zechcecie się nimi ze mną podzielić to będę bardzo wdzięczna

Odpowiedz na/ edytuj Uroczysta kolacja dla rodziców...