Wino ryżowe

Obserwuj wątek

Odp: Wino ryżowe

jolao
  • jolao

• Przepisy: 252
  • Artykuły: 0
Robiłam z proporcji 1 kg ryżu, 4 kg cukru, 10 l wody (butla 15 l, robiąc w mniejszej trzeba użyć odpowiednio mniej składników). Do tego garść rodzynek, drożdże winiarskie do wina białego + pożywka dla drożdży przygotowane wedle zaleceń na opakowaniu. Ryż wsypujesz do butli, cukier rozpuszczasz w połowie wody i studzisz, dolewasz do ryżu razem z pozostałą przegotowaną, ale wystudzoną wodą, wrzucasz rodzynki, a na koniec dodajesz drożdże i pożywkę. Mieszasz i odstawiasz butle zamkniętą korkiem z rurką fermentacyjną do czasu, aż przestanie pracować, następnie zlewasz znad osadu do czystej butli i odstawiasz, aby się wyklarowało i potem do butelek U mnie stoi już 5 lat i nie ma kto wypić

Robiłam też kiedyś ryżowo-ziołowe, ale gdzieś mi kartka z przepisem zniknęła.

Julia_Sportowa
Dokładnie nie pamiętam proporcji, ale jest jedna ważna rzecz, dotycząca wina ryżowego. Koniecznie trzeba dodać do niego rodzynki, bo znacząco wpływają na smak. Ja bym dodała takie bez dwutlenku siarki. Wiem, że Helio ma bakalie bez konserwantów, które można zamówić w tych sklepach: http://www.helio.pl/gdzie-kupic-online. Im więcej rodzynek tym lepiej, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić, bo wtedy nie będzie to już wino ryżowe

misia5
  • misia5

• Przepisy: 546
  • Artykuły: 0
Znalazłam taki przepis http://gotujmy.pl/wino-ryzowe,przepisy-alkohol-przepis,102492.html Myślę, że jak napiszesz do autorki przepisu ona z chęcią Ci pomoże i rozwieje wszelkie wątpliwości Chyba, że wszystko po przeczytaniu przepisu będzie jasne

Wino ryżowe

mocsłodkości
Robił ktoś wino ryżowe? Potrzebuję dobry i sprawdzony przepis na ten trunek. Mój teść uwielbia takie wino. Ja osobiście nigdy go nie piłam, a o robieniu go nie wspomnę. Jeśli ktoś ma taki przepis to będę wdzięczna za wszelką pomoc i informacje odnośnie tego wina.

Odpowiedz na/ edytuj Wino ryżowe