Wrzody od kawy?

Obserwuj wątek

Odp: Wrzody od kawy?

tulinez
  • tulinez

  • Posty: 16
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
No właśnie kawa Astra nie podrażnia żołądka

Odp: Wrzody od kawy?

bryn1u
  • bryn1u

  • Posty: 24
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
od nie jedzenia tez sie robia wrzody. Zalezy jakiej kawy bo to ma znaczenie. Od kawy mozesz tez dostac wrzody bo podraznia zoladek. I jedzeniem jak najbardziej da sie wyniszczyc zoladek,

Odp: Odp: Wrzody od kawy?

tulinez
  • tulinez

  • Posty: 16
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Można i litrami ale pod warunkiem, że się tylko niskodrażniące kawy pije takie jak np Astra, jest pozbawiona substancji drażniących i jako jedyna jest przebadana klinicznie Nie ma co się bać, kto lubi kawę jest przy niej bezpieczny.

Odp: Wrzody od kawy?

Karolla
  • Karolla

  • Posty: 13
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
wrzodow od kawy raczej nie dostaniesz,ale od pewnej bakterii i od stresu owszem.
Jednak we wczesnym stadium wykryte i szybko "zasuszone" nie zrobia duzej krzywdy...
gorzej jak boli.. i nie idzie sie do lekarza- moze nastapic perforacja ... a to juz masakra...

Hm nie zycze nikomu powyzszej dolegliwosci .
Z wiedzy jaka posiadam,moge podpowiedziec iz wrzodom "pomaga" tluste jedzenie,alkohol,kawa,slodycze ....
i tabletki przeciwbolowe.
Wiadomo,ze kawe wypic mozna..ale nie litrami bo nie tylko zoladek zastrajkuje

Odp: Wrzody od kawy?

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Nie wiem czy picie kawy doprowadza do powstania wrzodów ale wiem, że jeśli nie wypiję kilku kaw dziennie to z nerwów na pewno dostanę wrzodów.

Odp: Odp: Wrzody od kawy?

Powiem Wam jako były(?) wrzodowiec.Faktem jest, że kawa podrażnia czynne wrzody żoładka i dwunastnicy. Tak więc jeśli po wypiciu kawy odczuwa się "kołek wkręcający się w żoładek", może być to pierwszym widocznym objawem choroby wrzodowej ale tylko może być.
Natomiast nie doprowadza do choroby wrzodowej. Jeśli tak byłoby to kraje w których pije się kawe smołę sami wrzodowcy byliby.

No ale czy też w porządnym towarzystwie nigdy nie zaszkodzi, tak więc w górę wszystkie filiżanki, kubki, kufle i kieliszki.

Odp: Wrzody od kawy?

Ann
  • Ann

  • Posty: 93
  • Przepisy: 26
  • Artykuły: 0
Myślę, że powszechnie wiadomo, że duże ilości kawy nie wpływają najlepiej na nasz organizm. Ciężko z kawy jako takiej zrezygnować, ale też warto uważać na to ile się jej pije. Później po "przedawkowaniu" można zauważyć u siebie osłabienie i większą podatność na skurcze. To znak, że kawa wypłukuje magnez z organizmu.
Poza tym u niektórych po odstawieniu kawy można zaobserwować lekkie objawy detoksykacji od kawy: bóle głowy, senność, gorsze samopoczucie, zmęczenie. To z kolei znak na to, że kawa uzależnia. Ale chyba troszkę odbiegłam od tematu...
Ja jako wielbicielka kawy staram się ją pić po prostu w rozsądnych ilościach.

Odp: Wrzody od kawy?

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: Wrzody od kawy?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Dla mnie jedno jest pewne, kiepskim jedzeniem mozna sobie popsuc zoladek.
Jak i zreszta kazdym jedzeniem, np. w zbyt duzych ilosciach.

Odp: Wrzody od kawy?

rozwodka01
Nie ma przekonywujących dowodów, że picie kawy prowadzi do wrzodów żołądka. Żadne badania nie udowodniły też, że picie kawy prowadzi do powstawania wrzodów

Odpowiedz na/ edytuj Wrzody od kawy?