Zielona czy czarna?smakowa czy zwykła?

Obserwuj wątek

Odp: Zielona czy czarna?smakowa czy zwykła?

Gastrosklep.pl
Imbirowa faktycznie jest bardzo dobra,zresztą podobnie jak sama Earl Grey,która przypadła mi do gustu. Najgorsza w smaku natomiast jest zielona,ale podobno ma szereg właściwości odchudzających.

LegoJedi
  • LegoJedi

• Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
czarna z miodem i cytryna, zielona, imbirowa i.....
obrazek

Odp: Odp: Zielona czy czarna?smakowa czy zwykła?

doti91
  • doti91

ja polecam czarną parzoną z miodem, cytryną i listkami suszonej mięty jak dla mnie rewelacja

Gastrosklep_pl
Nie przepadam za zieloną herbatą,jeżeli już to zdecydowanie najlepszą opcją jest zwykła,tradycyjnie parzona. Uważam ze smakuje bardzo dobrze,poza tym też pachnie niezwykle aromatycznie,warto mieć to na uwadze.

kokardeczka878
Zdecydowanie zielona tym bardziej , ze duzo mówia , ze zmiejsza ryzyko powstawania komórek nowotworowych ;]

kurka79
  • kurka79

• Przepisy: 111
Ja najczęściej piję zieloną liściastą taka ma typowo wyrazisty smak.Lubię czerwoną no i czarną oczywiście ale musi być dość mocna i bez cukru.

Manti
  • Manti

Ja głównie pije teekannena, ale jak mam więcej czasu to wybieram się do herbaciarni i biorę kilka różnych rodzajów. Polecam takie rozwiązanie dla smakoszy herbat, bo różnicę w smaku bardzo czuć (w porównaniu z tymi "sklepowymi")

Sarenka
  • Sarenka

• Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Czarnej nie pijam od wielu, wielu lat. Pijam jedynie: zieloną, czerwoną, owocową - dobrej jakości, z prawdziwych owoców, a nie z zapachem sztucznych chemikaliów, pokrzywową, rumianek i miętę. Z zieloną herbatą trzeba uważać, bo zmniejsza wchłanianie żelaza. Zielonej herbacie przypisuje się wiele cennych właściwości, całkiem słusznie zresztą, ale trzeba ją jednak pić z głową. Piłam 4-5 filiżanek dziennie i zaczęłam się ograniczać, bynajmniej nie łączę już zielonej herbaty z posiłkami. Kobiety w ciąży też powinny uważać, zwłaszcza na zieloną i czerwoną herbatę.
Ważnym jest aby kupować produkty dobrej jakości, nie te najtańsze z dolnej półki. Dobrze jest zasuszyć miętę czy kwiat lipy z własnego ogródka, lub kupować herbatki w sklepach zielarskich. Tych z marketów nie polecam. Najlepiej jest zrezygnować z aromatyzowanych herbatek - to przecież tylko chemia.

2milutka
  • 2milutka

• Przepisy: 1408
  • Artykuły: 31
Czerwona ponad wszystko ...nie znoszę jedynie herbaty o zapachu jaśminu..od razu mnie skręca

mamaugotowana
Ja generalnie pijam zielona herbatę bez dodatków, ewentualnie jaśminową. Herbaty smakowe są moim zdaniem perfumowane i sztuczne, lepiej właśnie dodać miód i cytrynę albo jakiś syrop owocowy.

Odpowiedz na/ edytuj Zielona czy czarna?smakowa czy zwykła?