Ziemniaki do sałatki

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Ziemniaki do sałatki

ciasteczka
Obie macie rację. Tylko trudno znaleźć sprzedawcę z prawdziwego zdarzenia, który wie co sprzedaje. w marketach ziemniaki są opisane i chyba tam zacznę je kupować. Wolałam zawsze dać zarobić małym sklepikom, ale oszukano mnie już tyle razy, że głowa mała. Wiem, że są tacy, którzy przykładają się do swojej pracy i wiedzą co mają w sklepie, ale ja nie trafiłam na takie osoby. Chyba, że tak jak misia zacznę chodzić na targ i "wyłowię" stoisko z ludźmi, którzy wiedzą co mają i sprzedają i do czego to się nada.

Odp: Odp: Ziemniaki do sałatki

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Zgadzam się. Niestety ziemniak ziemniakowi nie równy. Problem stanowią też niektórzy sprzedawcy, którzy nie wiedzą co sprzedają. Gdy się ich zapyta czy ziemniak nadaje się na sałatki to odpowiadają tak oczywiście to specjalna odmiana do sałatek. Człowiek kupuje gotuje i ma ochotę oddać "sałatkowego" ziemniaka sprzedawcy i poprosić, by zrobił z niego sałatkę W ten sposób można dobrać odpowiedni sklep Jak Cię oszukają na ziemniakach wiesz już na czym stoisz Całą zimą czekam na sezon wiosenny, bo na targu mogę kupić takie ziemniaki jaki lubię i od ludzi z pasją, którzy wiedzą co sprzedają

Odp: Ziemniaki do sałatki

JoAsia21
  • JoAsia21

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć. Niestety rozumiem cię bardzo dobrze.
Takie ziemniaki to zmora sałatki choćby warzywnej.
Niestety nie podpowiem jaką nazwę mają ziemniaki ale jeśli masz internet to odszukaj może odcinek Karola Okrasy w którym przedstawiał odmiany i przeznaczenie ziemniaków. Ja oglądałam i pomogło bo nie każde nadają się do sałatki. Ja jeszcze przed ugotowaniem sałatki kupuje np.3 odmiany na obiad i które będą najlepsze pod względem smaku i konsystencji te wybieram do sałatki. Pamiętaj że ziemniaki na obiad gotujemy dłużej niż do sałatki. Pozdrawiam

Odp: Ziemniaki do sałatki

JoAsia21
  • JoAsia21

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć. Niestety rozumiem cię bardzo dobrze.
Takie ziemniaki to zmora sałatki choćby warzywnej.
Niestety nie podpowiem jaką nazwę mają ziemniaki ale jeśli masz internet to odszukaj może odcinek Karola Okrasy w którym przedstawiał odmiany i przeznaczenie ziemniaków. Ja oglądałam i pomogło bo nie każde nadają się do sałatki. Ja jeszcze przed ugotowaniem sałatki kupuje np.3 odmiany na obiad i które będą najlepsze pod względem smaku i konsystencji te wybieram do sałatki. Pamiętaj że ziemniaki na obiad gotujemy dłużej niż do sałatki. Pozdrawiam

Ziemniaki do sałatki

ciasteczka
Mam problem. Ostatnio ciężko "upolować" ziemniaki doskonałe do sałatek. Jakiś czas temu kupiłam ziemniaki ponoć sałatkowe. Niestety one nawet koło nich nie leżały. Po około 20 minutach ziemniaki się rozpadły :/ Gdzie kupujecie ziemniaki na sałatki? Macie jakąś sprawdzoną odmianę? 

Odpowiedz na/ edytuj Ziemniaki do sałatki