Ciastka z masła orzechowego

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Ciastka z masła orzechowego

ciasteczka
Super pomysł na pyszne ciasteczka. Genialny przepis. Też z chęcią z niego skorzystam. Już nie mogę się doczekać efektów. Uwielbiam masło orzechowe  

Odp: Ciastka z masła orzechowego

mocsłodkości
Jesteś super Bardzo Ci dziękuję za ten przepis. W sobotę go wypróbujemy. Dzieciaki ( zresztą nie tylko one) już nie mogą się doczekać tych ciasteczek. Dam znać jak wyszły

Odp: Ciastka z masła orzechowego

paulinna28
no jasne że można
podrzucam przepis

Składniki na około 30 ciastek (2 blaszki):

1,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1 szklanka masła orzechowego (około 300 g)
60 g masła, w temperaturze pokojowej
1 szklanka miałkiego brązowego cukru
2 duże jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
240 g czekoladowych drobinek (chocolate chips) lub drobno pokrojonej czekolady gorzkiej lub mlecznej

W misie miksera ucieramy masło orzechowe z masłem i cukrem aż do otrzymania puszystej masy. Dodajemy jajka, jedno po drugim, ciągle ucierając. Nastepnie dodajemy ekstrakt z wanilii i miksujemy jeszcze chwilę, tylko do połączenia się składników.

Makę łączymy z sodą oczyszczoną, dodajemy do masy maślanej i miksujemy. Na końcu dodajemy drobinki czekolady.

Na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia wykładamy czubatą łyżkę masy, w odstępach około 3 cm pomiędzy każdym z ciasteczek. Pieczemy w temperaturze 180ºC przez 13 - 15 minut, do lekkiego zbrązowienia. Studzimy i możemy zajadać się pysznymi ciastkami

Ciastka z masła orzechowego

mocsłodkości
Jak myślicie można użyć masła orzechowego do przygotowania ciasteczek? Kupiłam takie masło i w drodze do domu wpadł mi do głowy taki właśnie pomysł. Pytanie tylko czy jest to wykonalne. Jak myślicie?

Odpowiedz na/ edytuj Ciastka z masła orzechowego