Ciasto francuskie

Obserwuj wątek

Odp: Ciasto francuskie

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Jakiś czas temu były osoby na Gotujmy, które dodały przepisy na to jak zrobić ciasto francuskie w domu. Podane są krok po kroku. Jakby co daj znać to poszukam i wkleję linki
Moja babcia jak robiła ciasto francuskie zawsze mi powtarzała, że jak będę je sama robiła to mam zawsze wałkować je w jedną stronę, a nie we wszystkie możliwe strony

Odp: Ciasto francuskie

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Trudno jest zrobić takie ciasto francuskie w domu? Do tego trzeba mieć umiejętności czy wystarczy masa chęci i zawziętości? Koleżanka mówiła, że ciasto wałkuje się zawsze w jedną stronę. Prawda to czy może mnie wkręcała?

Odp: Ciasto francuskie

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ja się u nas z maślanym ciastem francuskim nie spotkałam. Jest niespotykane Może prędzej w większych miastach będzie dostępne aniżeli w takich małych jak to, w którym mieszkam.

Odp: Ciasto francuskie

ciasteczka
Jeszcze mi się nie zdarzyło kupić ani znaleźć w jakimkolwiek sklepie ciasta francuskiego z masłem. Ostatnio postanowiłam, że sama je zrobię. Moja babcia była w robieniu tego ciasta mistrzynią ( kiedyś przecież takich ciast w sklepach nie było). Jej kremówka miała tyle warstw, że nie można było od niej oczu oderwać. Warto zajrzeć do jej zapisów i wyszperać ten stary i zapomniany przepis.

Ciasto francuskie

mocsłodkości
Udało Wam się kiedyś kupić w sklepie ciasto francuskie, które w składzie ma masło, a nie margarynę i inne tłuszcze? Od jakiegoś czasu przeszukuję sklepy i markety, by takie ciasto nabyć. Niestety nie ma takiego. W każdym jest margaryna :/ Da się kupić ciasto francuskie z masłem czy graniczy to z cudem?

Odpowiedz na/ edytuj Ciasto francuskie