Ciasto francuskie nie wyrosło

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Ciasto francuskie nie wyrosło

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
biedroneczki napisał(a):

robaczek napisał(a):

Całe :/ Możliwe, że to wina temperatury, bo mi coś ostatnio piekarnik nawala. Może to przyczyna. A czemu pytasz o to czy całe czy brzegi?


Pytałam o brzegi, bo jak smarujesz wierzch ciasta jajkiem to nie może ono spłynąć na zewnątrz, bo zamknie ciasto i to się nie otworzy. Nie podniesie się tak ładnie jak powinno


A o to chodziło Dobrze wiedzieć, ze trzeba na to zwrócić uwagę. Do tej pory jakoś nie przywiązywałam to tego większej uwagi.

Odp: Odp: Odp: Ciasto francuskie nie wyrosło

biedroneczki
robaczek napisał(a):

Całe :/ Możliwe, że to wina temperatury, bo mi coś ostatnio piekarnik nawala. Może to przyczyna. A czemu pytasz o to czy całe czy brzegi?


Pytałam o brzegi, bo jak smarujesz wierzch ciasta jajkiem to nie może ono spłynąć na zewnątrz, bo zamknie ciasto i to się nie otworzy. Nie podniesie się tak ładnie jak powinno

Odp: Odp: Ciasto francuskie nie wyrosło

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Całe :/ Możliwe, że to wina temperatury, bo mi coś ostatnio piekarnik nawala. Może to przyczyna. A czemu pytasz o to czy całe czy brzegi?

Odp: Ciasto francuskie nie wyrosło

biedroneczki
robaczek napisał(a):

Co może być przyczyną tego, że ciasto francuskie nie urosło? Wsadziłam do piekarnika miała być kremówka, a było nic :/


A nie wyrosło całe czy tylko brzegi?

Odp: Ciasto francuskie nie wyrosło

mocsłodkości
robaczek napisał(a):

Co może być przyczyną tego, że ciasto francuskie nie urosło? Wsadziłam do piekarnika miała być kremówka, a było nic :/


Może miałaś zbyt niską temperaturę w piekarniku? Ciasto to lubi 200 st i więcej.

Ciasto francuskie nie wyrosło

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Co może być przyczyną tego, że ciasto francuskie nie urosło? Wsadziłam do piekarnika miała być kremówka, a było nic :/

Odpowiedz na/ edytuj Ciasto francuskie nie wyrosło