Dżem

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Dżem

milasit
  • milasit

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja nigdy nie dodawałam żadnych zagęszczaczy i raczej nie zamierzam. Może lepiej ograniczyć dodatkowe produkty, żeby dżem był po prostu zdrowy?

( usunięte przez moderatora)

Odp: Odp: Odp: Dżem

ciasteczka
Bardzo Ci dziękuję za wszystkie cenne informacje. Spróbuję zrobić dżem z dodatkiem takiego cukru. Jak się sprawdzi, może będę używała go częściej
A próbowałaś dodać go do wytrawnych przetworów?

Odp: Odp: Dżem

ciasteczka
Moje dżemy koloru nie zmieniły. Są równie apetyczne jak zaraz po przygotowaniu. Jeszcze w kwietniu jedliśmy dżem malinowy zrobiony rok wcześniej i wszystko z nim było ok Co do konsystencji to taki dżem wygląda jak ten kupny przy czym masz w nim więcej owoców niż soku czy syropu czy co oni tam do nich dodają

Odp: Dżem

mocsłodkości
Bardzo taki cukier żelujący zmienia konsystencję dżemu? Czy taki dżem zmienia kolor po jakimś czasie tak jak to się dzieje z dżemem robionym tradycyjnie ( chyba, że tylko moje dżemy truskawkowe tracą żywy czerwony kolor i stają się blade) ?

Odp: Dżem

ciasteczka
Ja do niektórych owoców dodaję te cukry i tego rodzaju dodatki. Są to maliny i jagody. Są to dość drogie owoce i szkoda każdej odrobinki na długie smażenie Z takim dodatkiem dżemów jest więcej aniżeli bez tego dodatku

Dżem

mocsłodkości
Od lat robię dżemy z najróżniejszych owoców. Do tej pory nie stosowałam żadnych zagęszczaczy typu cukier żelujący. Moja koleżanka jednak chwali takie produkty i od dawna ich używa. A jak to jest u Was? Używacie tego rodzaju dodatków? Warto je dodawać do dżemu?

Odpowiedz na/ edytuj Dżem