Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

burakcukrowy
Tornado napisał(a):

Mój sąsiad jadł parówki z dżemem.. bleeee


W Szwecji jadają śledzie z konfiturami

Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

Tornado
  • Tornado

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mój sąsiad jadł parówki z dżemem.. bleeee

Odp: Odp: Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

mariel78
  • mariel78

  • Posty: 9
  • Przepisy: 293
  • Artykuły: 0
frytki z majonezem nie są takie złe ... śmietana z cukrem na pajdzie chleba pyszności , mnie zaś zadziwiają brzoskwinie z syropu do obiadu ...jakoś mi to wcale nie leży

Odp: Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

basiarz
  • basiarz

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dawno temu jak jeżdziłam na biwaki z harcerstwa. Na miejscu zbieraliśmy jedzenie co kto miał ze sobą i robiliśmy kanapki w paski, np. sardynki, dżem, biały ser,wędlina, pasztety, pasty, warzywa, owoce. Wszyscy byliśmy najedzeni jednak co do określenia smaku to nie było łatwo. Teraz jak zrobiłabym takie kanapki, nikt nie zjadł by tego. Jednak ja wspominam te czasy bardzo pozytywnie.
Z dzieciństwa pamiętam jak babcia, pomidora słodziła cukrem na kanapce i jak jadła całego. Mi też smakuje. @-}---

Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Ja jestem w szoku po tym pączkowym hamburgerze hihi

Dla mnie też dziwne jest łączenie czekolady z mięsami, brrrr

Mysiunia napisał(a):

Ja jako dziecko moczyłam paluszki w grysiku, jak trochę podrosłam to jadłam paluszki tylko i wyłącznie z majonezem - dalej tak lubię
mój chłopak uwielbia bigos zmieszany z majonezem natomiast mój kuzyn jako dziecko pobił wszystkich Przekroił pączka oblanego czekoladą z różanym dżemem w środku, położył łyżkę majonezu, złożył i zjadł jak najsmaczniejszego hamburgera

Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
Ja jako dziecko moczyłam paluszki w grysiku, jak trochę podrosłam to jadłam paluszki tylko i wyłącznie z majonezem - dalej tak lubię
mój chłopak uwielbia bigos zmieszany z majonezem natomiast mój kuzyn jako dziecko pobił wszystkich Przekroił pączka oblanego czekoladą z różanym dżemem w środku, położył łyżkę majonezu, złożył i zjadł jak najsmaczniejszego hamburgera

Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

Elena
  • Elena

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja od dziecka lubię połączenie sera żółtego z dżemem Rodzice zawsze patrzyli na mnie dziwnie kiedy zajadałam taką kanapkę. Smak trochę mi się zmienił od tego czasu, ale nie całkiem, mianowicie nadal jest to ser z tym, że teraz najbardziej smakują mi sery wędzone, np radamer z Serenady. Jest już w plasterkach więc nie trzeba kroić, tylko raz dwa posmarować plaster dżemem truskawkowym i gotowe Nadal troje oczu patrzy na mnie ze zdziwieniem, tylko teraz są to mąż i dzieciaki

Odp: Odp: Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
kołczu napisał(a):

Pyza napisał(a):

z dzieciństwa pamiętam słodki drożdżowy z rodzynkami, który smarowało się masłem i jadło z szynką albo baleronem, oczywiście w święta bo jedno i drugie wtedy bardzo świąteczne było. Natomiast na obozach harcerskich w Bieszczadach hitem był ser wędzony typu rolada ustrzycka posmarowany dżemem truskawkowych[/quote]

Trochę jak słodsza wersja oscypka z żurawiną

Netka napisał(a):

o lubię tosty z twarogiem i dżemem A do takiej kanapki z masłem orzechowym i ogórkiem przymierzam się od jakiegoś czasu,dobrze,że mi przypomniałeś


Netka daj znać jak było

Przypominają mi się jeszcze frytki z majonezem, ble.

Albo chleb ze śmietaną i cukrem ale to uwielbiałem i jadłem u rodziny na wsi ale i dzisiaj bym nie wzgardził


Jak byłam mała to jadaliśmy z rodzeństwem właśnie chleb ze śmietaną i cukrem albo tylko pomoczony woda i posypany cukrem. Ale to było dobre i najlepiej smakowało na podwórku.

Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

burakcukrowy
Dla mnie dziwne połączenie to rzodkiewka z cukrem. Pierwszy raz jak usłyszałam o tym nie byłam zachwycona. Jednak spróbowałam, okazało się że to naprawdę niezły smakołyk

Odp: Odp: Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków

zozolek
  • zozolek

  • Posty: 103
  • Przepisy: 35
  • Artykuły: 244
Jeśli chodzi o dziwne połączenia smaków to pojawiły się takie w moim menu, gdy byłam w ciąży. Nie widział nic dziwnego w jedzeniu czekolady na zmianę z kiszonym ogórkiem. Oczywiście dziś takie połączenie nie wchodzi w grę...

natomiast mój mąż je kanapki z wędliną i biały słodki ser na jednej kanapce. Czy też tak łączycie te składniki?



Odpowiedz na/ edytuj Dziwne pary, czyli nietypowe połączenia smaków