Egzotyczne przyprawy

Obserwuj wątek

Odp: Egzotyczne przyprawy

Babciagramolka
Trafiłaś z tematem.Właśnie dostałam paczkę od córy- a w niej piri-piri .Pikantna ,że ojej. Zrobiłam na kolację Sardynki z piri -piri. Szykuję się do kurczaka .
Tym co nie znają podpowiadam cytuję za Wikipedią
,,...Piri-piri (Capsicum frutescens 'African Devil') - odmiana hodowlana papryki owocowej (chili). Jest uprawiana, ale rośnie także dziko w Afryce. W Mozambiku używane są nazwy piri-piri, peri-peri lub peli-peli. Różnice w pisowni wywodzą się z różnic jezykowych (piri-piri to określenie z języka portugalskiego).......Kulinaria: W kuchni mozambijskiej piri-piri jest często używane do przygotowywania sosów i marynat do pieczonych i grillowanych dań, szczególnie kurczaka i różnorodnych ryb. Piri-piri jest szeroko stosowane w wielu daniach kuchni portugalskiej.
Sos piri: Jest to ostry zachodnioafrykański sos robiony z suszonych i namoczonych papryk piri-piri, który jest ważną przyprawą do zachodnioafrykańskich zup i gulaszy. Chociaż pochodzenie tego sosu jest prawdopodobnie portugalskie, teraz uważany jest za klasyczną zachodnioafrykańską przyprawę i esencjonalny dodatek do posiłków w wielu gospodarstwach domowych. W Portugalii określenie "sos piri" stosowane jest do wielu pikantnych sosów, zawierajacych piri-piri....."
Jutro pstryknę fotkę słoiczka i przyprawy i dodam .

Odp: Egzotyczne przyprawy

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Używam bardzo wielu przypraw .. kupuję często na rynku jakieś nowości w foliowych torebeczkach i wszedzie stoją sloiczki z przyprawami ktore pod moją nieobecność zostają nietknięte bo nikt nie wie do czego tego użyć hihih

Egzotyczne przyprawy

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Jak do tej pory miałam bardzo mały kontakt z egzotycznymi przyprawami. W moim domu rodzinnym prowadzono bardzo tradycyjną kuchnię polską. Dopiero teraz mnie zainteresowały. Uczę się ich i jestem ciekawa co myślicie o tych przyprawach?!

Odpowiedz na/ edytuj Egzotyczne przyprawy