Fan club Piwa

Obserwuj wątek

Odp: Fan club Piwa

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
o i wątek piwny kolejny

Odp: Fan club Piwa

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
a może tak podane piwo
obrazek

Odp: Fan club Piwa

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
hej
obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Fan club Piwa

kuna
  • kuna

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
tokijka napisał(a):

a ja sie pochwalę (a co) bo byłam na olbrzymim festiwalu piwa polskie było ale się nie postarali i ciepłe więc nikomu nie szło.Było wiele piw korzennych ale ja zakochałam się w czekoladowym...Pyza powinna wypić.....

Odp: Odp: Fan club Piwa

kuna
  • kuna

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Piwo ma specyficzny smak i zapach. Może Ty wolisz słodkie napoje alkoholowe. Lubię piowo a najbardziej żubra co nie oznacza że się upijam. Jestem raczej degustantką Pozdrawiam!

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Fan club Piwa



zmieniono 1 raz (ostatnio 02 gru 2009 07:48 przez tokijka)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Fan club Piwa

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
A.B. napisał(a):

Bahus napisał(a):

A.B. napisał(a):

Pyza napisał(a):

a ja nie lubię piwa żadnego, sam zapach mnie odstręcza...tak mam...

a ja czasami,tak,życie przymusiło mnie do skosztowania tego trunku(kamienie nerkowe) i teraz tak mi zostało,ale niestety nie można nazwać mnie prawdziwym piwoszem,za mało" litrażowa" jestem


Ten co pije piwo litrami to nie piwosz...to alkoholik. Prawdziwy piwosz to koneser, który "idzie" na jakość, a nie na ilość. Ja osobiście uwielbiam piwo, ale poprzestaję na 1 butelce dziennie. Wyjątek stanowią różne okazje (kilka razy do roku ) gdzie wypijam trochę więcej. Zdarza się również, że na wolnym powietrzu przy grillu "pójdą" dwie trzy buteleczki.

no i widzisz,ja wypiję piwo,od czasu do czasu,średnio 1 na tydzień,czy 2 tygodnie,ale nie codziennie i o to mi chodziło,ale skoro tak bardzo inni lubią,to pod te piwko mam coś i dla koneserów

bardzo dziękujemy i prosimy o jeszcze i o twoje towarzystwo

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Fan club Piwa

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
Bahus napisał(a):

A.B. napisał(a):

Pyza napisał(a):

a ja nie lubię piwa żadnego, sam zapach mnie odstręcza...tak mam...

a ja czasami,tak,życie przymusiło mnie do skosztowania tego trunku(kamienie nerkowe) i teraz tak mi zostało,ale niestety nie można nazwać mnie prawdziwym piwoszem,za mało" litrażowa" jestem


Ten co pije piwo litrami to nie piwosz...to alkoholik. Prawdziwy piwosz to koneser, który "idzie" na jakość, a nie na ilość. Ja osobiście uwielbiam piwo, ale poprzestaję na 1 butelce dziennie. Wyjątek stanowią różne okazje (kilka razy do roku ) gdzie wypijam trochę więcej. Zdarza się również, że na wolnym powietrzu przy grillu "pójdą" dwie trzy buteleczki.

no i widzisz,ja wypiję piwo,od czasu do czasu,średnio 1 na tydzień,czy 2 tygodnie,ale nie codziennie i o to mi chodziło,ale skoro tak bardzo inni lubią,to pod te piwko mam coś i dla koneserów
obrazek

Odp: Odp: Fan club Piwa

teresa.rembiesa
tosiek17 napisał(a):

W piwnicznej izbie siedzę sam
nad kuflem pelnym piwa
oczami wodzę tu i tam
a głowa mi się kiwa

ja nie dbam o czerwony nos
i o to, że wciąż tyję
ja biorę kufel w ręce swe
i piję, piję i piję do dna

a kiedy Sądu przyjdzie czas
i stanę u stóp Tronu
pokłonię Panu się po pas
i powiem bez pardonu

rozkoszy rajskich nie chcę znać
ni wiedzieć gdzie się kryją
lecz Pania Boże daj mi znać
gdzie święci piją PIWO DO DNA

Tą czyjąś przyśpiwką wchodzę chwiejnie do fan clubu bram, w którym trwać wiernie zamiar mam

Podoba mi się ta przyśpiewka i zawsze ją słyszę 4 grudnia jak górnicy wracają z karczmy piwnej w dniu swojego święta,

Odp: Fan club Piwa

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
Te informacje znalazłam w internecie wydały mi się odpowiednie do tego forum

Piwo za 900 złotych!
Duński browar Jacobsen Brewhouse ustanowił rekord produkując najdroższe piwo świata. Jęczmienny napój, nazwany Vintage Nr 1, warzony według tradycyjnej receptury z 1847 roku posiada, według producenta, zachwycająco unikalny smak z nutą suszonej śliwki oraz porto.

Piwo dojrzewało przez pół roku w dębowych beczkach, dzięki czemu można w nim wyczuć posmak palonego karmelu oraz aromat wanilii. Biorąc pod uwagę zawartość alkoholu – 10,5 % - spokojnie można je nazwać jęczmiennym winem. Seria jest oczywiście limitowana - wyprodukowano tylko 600 butelek.

Zwróćcie uwagę na elegancką butelkę z zalakowanym korkiem (skojarzenia z szampanem są jak najbardziej na miejscu) i ręcznie malowaną nalepką przedstawiającą Sif, żonę Thora, symbolu siły w skandynawskiej mitologii (projekt: Frans Kannik). Butelka kosztuje 2008 duńskich koron.


obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Fan club Piwa