Gotowanie dla singli

Obserwuj wątek

Odp: Gotowanie dla singli

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Gotowanie przez singla, wcale nie musi być droższe. Kupujesz mniejszą ilość składników, które trzymasz w lodówce i z nich przygotowujesz potrawy. To mój sprawdzony sposób, aby unikać wyrzucania nieskonsumowanych produktów, bo właśnie minął ich termin przydatności do spożycia.

Odp: Gotowanie dla singli

Garnek24
  • Garnek24

  • Posty: 34
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czemu uważasz,ze gotowanie dla jednej osoby jest droższe? Moim zdaniem jest o wiele tańsze,ponieważ kupujesz mniej składników,a taka potrawa starcza Ci o wiele dlużej niż w przypadku 2 osób.

Odp: Gotowanie dla singli

Z gotowaniem dla singli jest tak, że ile byś nie kupił - zawsze za dużo i połowę zawartości lodówki ląduje w śmieciach, a to zniechęca. Albo ugotujesz coś i potem jedz sobie to samo przez kilka dni na okrągło... Nie jest to takie proste. Poza tym jeszcze gorzej ma singiel, który "się spotyka" z kimś - co czyni gotowanie u siebie jeszcze mniej regularnym i incydentalnym zajęciem. Generalnie najlepiej mają ci, którzy mają racjonalny stosunek i mogą jeść regularnie na okrągło to samo. Ja lubię mieć płodozmian - czyli czasem eksperymetnuję - więc wyrzucam jeszcze więcej.
Z zamrażaniem taki szkopuł, że zapominam o zapasach, które zrobiłam. Chyba dla singla jedzenie na mieście wychodzi w rezultacie taniej, ale wtedy nie ma mowy o gotowaniu.

Odp: Odp: Gotowanie dla singli

Babciagramolka
caroline1983 napisał(a):

Takie gotowanie nie musi być droższe. Wystarczy przygotować naraz kilka porcji i je zamrozic lub w inny sposób zakonserwować (oczywiście nie wszystko da sie tak zrobić, ale większość dań raczej tak).


Masz rację . Gotuję dla 2 osób - a tak jak dla 1 ( ilościowo ) - Wiele potraw robię na kilka razy ( sznycle, mielone, gołąbki, zupy, gulasz , pierogi, krokiety, miesa pieczone ) - i potem dorabiam sosy , surówki . Trzeba tylko wytrzymac pierwsze 2 tygodnie . Gotować np co 2 dzień ale 4 porcje . Dwie do zjedzenia dzień po dniu , a 2 do zamrożenia .Jak juz mamy zapas to robi się łatwo- mamy czasd - gotujemy, nie mamy- wyjmujemy ,, gotowca ,,

Odp: Gotowanie dla singli

caroline1983
Takie gotowanie nie musi być droższe. Wystarczy przygotować naraz kilka porcji i je zamrozic lub w inny sposób zakonserwować (oczywiście nie wszystko da sie tak zrobić, ale większość dań raczej tak).

Odp: Gotowanie dla singli

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
z gotowaniem dla jednej osoby to jest tak,że się nie chce wcale gotować! Mój przepis na czas kiedy byłam sama był prosty:Gorący Kubek i serek pleśniowy. Jak mi to wtedy smakowało!

Gotowanie dla singli

daniel44
  • daniel44

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ostatnio przeczytałem kilka artykułów o gotowaniu przez singli. Jako, że sam nie mam drugiej połówki bardzo zainteresowałem się tym tematem. Jak wiadomo gotowanie dla jednej osoby nie jest tanie, ale istnieje wiele przepisów i sposobów, by stało się to opłacalne. Znalazłem kilka przepisów na www.mforum.pl/topic/4576-dla-singli jednak chciałbym poznać więcej, waszych sprawdzonych przepisów na smaczne i tanie gotowanie w pojedynkę.

zmieniono 1 raz (ostatnio 29 lis 2010 21:32 przez daniel44)

Odpowiedz na/ edytuj Gotowanie dla singli