Grzechy kuchenne Polaków

Obserwuj wątek

Odp: Grzechy kuchenne Polaków

Irena1234
  • Irena1234

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A może grzechem kuchennym Polaków jest niepodawanie wina do obiadu? U mnie w domu obiad nie obędzie się lampki dobrego wina, za to u znajomych się z takim zwyczajem nie spotykam... A wydaje mi się, że nic tak nie uświetnia obiadu jak dobre wino, nie wspominając o tym, jak podbija smak potraw dobre wina (i niedrogie) znajdziecie na www.winezja.pl jakby coś

Odp: Grzechy kuchenne Polaków

Olaf R-k
  • Olaf R-k

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Za duzó tłuszczu, który wycieka ze wszystkiego Za mało ziół, za dużo soli

Odp: Grzechy kuchenne Polaków

paulinna28
Polacy robią zbyt tłuste potrawy. Ale taka już nasza natura. Nawet jak spojrzymy do dawnych przepisów, to widzimy że wszędzie az kipi od tłuszczu.

Odp: Grzechy kuchenne Polaków

kuchcik0987
Mamy cudowną kuchnię... a młode pokolenie kucharzy odkrywa jej kolejne, zdrowe oblicz ja czasami zerkam do dawnych książek kucharskich warto poszperać w bibliotekach miejskich czasami są nawet ok. 100 letnie, tam dopiero są perełki

Odp: Grzechy kuchenne Polaków

efu7
  • efu7

  • Posty: 15
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Za dużo soli, za dużo tłuszczu, rozgotowywanie warzyw, za mało warzyw...

Jedną z najgorszych cech (nie tylko) Polaków w kuchni jest nieumiejętność doprawiania. Większość woli pójść na łatwiznę i kupić kostki rosołowe, coś w rodzaju vegety, gotowe sosy, dania z proszku, przyprawy z dodatkami typu glutaminianu, beznzoesan.

Na szczęście coraz większa jest dostępność produktów naturalnych, ale nawet kupując musztardę trzeba czytać etykietę.

I o ile zjedzenie raz na jakiś czas dania na szybko ze słoika nie jest wielkim grzechem kulinarnym, to żywienie się tak na co dzień jest tragedią, przede wszystkim dla zdrowia naszego organizmu, ale też dla portfela. Po sobie widzę, że kiedyś, jak dopiero uczyłam się o gotowaniu i jedzeniu (metodą prób i błędów), to wydawałam więcej na składniki, niż teraz.

Np. można kupić za sześć złotych sos śmietanowo-grzybowy, zawierający zbędne dodatki i niezbyt dobry w smaku, a można samemu nazbierać i ususzyć grzyby (lub dostać je od babci ), opakowanie dobrej śmietany, odpowiednio doprawić i koszt takiego sosu wychodzi za dwa złote A to tylko przykład jeden z wielu

Czy polska kuchnia istnieje? Jest parę potraw uznawanych za typowo polskie, choć często ich rodowód nie jest tak dawny, jak mogłoby się wydawać. Śmiało jednak można postawić na zupy, pierogi (ruskie, z kapustą i grzybami), gołąbki, bigos, zrazy wołowe z ogórkiem kiszonym i boczkiem, flaczki (je się je w różnych krajach, ale chyba tylko u nas doprawia majerankiem zamiast, np. dusić w pomidorach), różne kiszonki, marynaty, przetwory warzywne i owocowe.

Grzechy kuchenne Polaków

Slann
  • Slann

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Polska kuchnia, jaka jest i czy w ogóle istnieje? Jakie są grzechy kuchenne Januszów, lemingów i Prezenterów kulinarnych? ( usunięte przez moderatora)

Odpowiedz na/ edytuj Grzechy kuchenne Polaków