Jajka wiejskie czy ze sklepu?

Obserwuj wątek

Odp: Jajka wiejskie czy ze sklepu?

mocsłodkości
Ja kupuję jajka w sklepie. Może uda mi się w końcu namówić męża na kilka kur dzięki, którym pojawią się na naszym stole jajka od "szczęśliwych" kur

Jajka wiejskie czy ze sklepu?

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zdecydowanie wiejskie! Są zdrowsze i smaczniejsze. Kiedyś tak się nacięłam na smaku kupnych jajek, że potem długo nie tknęłam żadnego kupnego w innej postaci niż gotowe ciasto lub coś podobnego.

Odp: Jajka wiejskie czy ze sklepu?

ciasteczka
Ja uwielbiam jajka wiejskie Są pyszne i mają genialne żółtka. Niestety nie zawsze są dostępne. Lubię też jajka z dwoma żółtkami Są świetne przy robieniu serników Mniej jajek, a za to żółtek dwa razy więcej

Odp: Jajka wiejskie czy ze sklepu?

efu7
  • efu7

  • Posty: 15
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja dostaję jajka od mojej babci ze wsi położonej w środku puszczy, mają przepyszny smak. Czuję różnicę nawet wobec innych jajek wiejskich, z innych miejscowości. Jeśli już muszę kupić jajka w sklepie, to staram się wybierać zerówki. Trójki są dla mnie w ogóle bezsmakowe, a poza tym nie kupuję ich ze względów ideologicznych. A z takiego jajka od babci nie boję się nawet zrobić majonezu czy zjeść sadzonego z płynnym żółtkiem

Odp: Jajka wiejskie czy ze sklepu?

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Jeśli chodzi o jajka to zdecydowanie wolę jajka od kur moich rodziców Nie żeby te kury jakoś specjalnie się wyróżniały, ale jajka mają genialne Mają piękne żółtka ( widać to po kolorze ciasta na drożdżówki). U nas w osiedlowym sklepie szału nie ma. Są jajka z jednej fermy więc kupuję takie jakie są. Ostatnio trafiłam na jajka z dwoma żółtkami

Jajka wiejskie czy ze sklepu?

mocsłodkości
Jakie jajka najczęściej goszczą w waszej kuchni? Zwracacie uwagę na oznaczenia jakie znajdują się na kupnych jajkach czy kupujecie bez zerkania co na nim napisano? Jest wg Was jakaś różnica w smaku kupnych jajek? 

Odpowiedz na/ edytuj Jajka wiejskie czy ze sklepu?