"Jak pragnę wina" w Łodzi

Obserwuj wątek

"Jak pragnę wina" w Łodzi

abilita
  • abilita

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 1
Łódzka restauracja „Jak pragnę wina” została laureatką konkursu „Najlepsze wnętrze Roku”, organizowanego przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej pod patronatem prezydenta Łodzi.
Doroczny, prestiżowy konkurs odbył się w Łodzi po raz 21. Jego głównym przesłaniem jest zachęcanie projektantów i inwestorów do projektowania oraz aranżacji współczesnych wnętrz użytkowych na najwyższym poziomie sztuki wnętrzarskiej.
Laureatów wybiera profesjonalne jury, w skład którego wchodzą projektanci wnętrz, konserwatorzy zabytków, plastycy i dziennikarze. Najważniejszym kryterium oceny jest twórcze wpisanie się w historyczny charakter zabytkowego centrum Łodzi, a także nowatorstwo, indywidualizm i jakość wykonania. W tegorocznej edycji nominowano sześć wnętrz, realizowanych w 2010 roku.
- To wnętrze zostało wyróżnione za profesjonalizm wzornictwa, umiejętne zastosowanie detali postindustrialnych, które nadały mu szczególny charakter - powiedział podczas uroczystego ogłoszenia wyników Włodzimierz Adamiak z Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Nagroda dla zwycięzcy została tradycyjnie ufundowana przez prezydenta Łodzi.
Restauracja „Jak pragnę wina” mieści się podwórku pięknej secesyjnej kamienicy przy Piotrkowskiej 89. W ubiegłorocznym konkursie Urzędu Miasta Łodzi zdobyło ono tytuł najładniejszego podwórka przy tej ulicy.
Nagrodzone wnętrze zaprojektował trzyosobowy zespół, kierowany przez znanego łódzkiego architekta Marka Janiaka.obrazek

Odpowiedz na/ edytuj "Jak pragnę wina" w Łodzi