Jak zrobić zupę fasolową ?

Obserwuj wątek

Odp: Jak zrobić zupę fasolową ?

pepsicOLA
  • pepsicOLA

  • Posty: 48
  • Przepisy: 193
  • Artykuły: 1
Ja bym najpierw namoczyła fasolę - najlepiej zostawić ją na noc w zimnej wodzie.
Rano zaczęłabym ją gotować.
warzywa - marchew, pietruszkę, kawałek selera starłabym na grubych oczkach tarki i kiedy fasola będzie miękka dodałabym je do niej wraz z pokrojonymi w kostkę ziemniakami,.
Niech to się razem gotuje ok 30 minut. Do tego przyprawy:
Kiełbasę bym podsmażyła i razem z tłuszczem dodała do zupy na ok 15 minut niech się razem pogotuje.

Odp: Jak zrobić zupę fasolową ?

Malgosia*Ieper
Czesc
Marchew obierz, pokroj w slupki i dodaj do fasoli. Najlepiej gdybys dodal jeszcze pietruszke ( tak samo pokrojona) i kostke rosolowa, np. wolowa. Kiedy fasola, marchewka i ew; pietruszka zmiekna, dodaj pokrojone w kostke ziemniaki ( na pewno masz .
Cebule pokroj w kosteczke, zeszklij na olejju, dodaj pokrojona w cienkie talarki kielbaske.
Kiedy fasola i ziemniaki beda miekkie dodaj majeranek; dopraw sola i pieprzem ( nie za wiele, bo majeranek jest ostry, a kostka rosolowa slona, po prostu sprobuj).
Jesli zupa wydaje ci sie za rzadka, zrob zasmazke. 2 lyzki maki wlaz na patelnie, dosyp dwie lyzki maki pszennej, smaz, az zasmazka sie zrumieni, dolej troche zupy, rozmieszaj i ... do garnka. Kiedy zgestnieje jest gotowe, pyszne i po polsku!

Podawaj z chlebkiem

zmieniono 2 razy (ostatnio 12 lis 2012 16:33 przez Malgosia*Ieper)

Jak zrobić zupę fasolową ?

UnImIL
  • UnImIL

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam, chcę zrobić zupę fasolową i mam takie składniki do dyspozycji:
Majeranek, kiełbasa, marchew, fasola, cebula.
Fasola już się gotuje w garnku.
Nigdy nie robiłem tej zupy więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na/ edytuj Jak zrobić zupę fasolową ?