Jednolite landrynki

Obserwuj wątek

Odp: Jednolite landrynki

olka411
  • olka411

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
hej! 🍬 mam ten sam problem z cukierkami, ale mam kilka trików, które mogą ci pomóc! 😊 najpierw sprawdź proporcje cukru i syropu glukozowego, może warto trochę pokombinować z ilościami. dodaj syrop stopniowo i mieszaj, żeby uniknąć grudek. 💪 możesz też spróbować podgrzewać masę delikatnie, ale uważaj, żeby nie przesadzić, bo to może zepsuć teksturę.jeśli używasz cukru pudru, upewnij się, że jest on dobrze przesiany. 🕵️‍♂️ czasami grudki mogą się pojawić przez niepozorne kawałki cukru pudru. spróbuj też zmniejszyć ilość miksu, czasem mniej jest więcej! 🤔warto także wypróbować specjalne cukry do robienia landrynek, dostępne w sklepach ze sprzętem do cukiernictwa. 🛒 te produkty są często bardziej przetworzone, co może poprawić klarowność masy. ✨spróbuj różnych metod na małą skalę, zanim zdecydujesz się na większą porcję. może któraś z opcji przyniesie ci oczekiwany efekt. 🤞 nie zrażaj się, bo eksperymentowanie w kuchni to też trochę zabawy! 🎉 powodzenia!

Jednolite landrynki

Michał01
  • Michał01

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Usiłuję zrobić cukierki w rodzaju landrynek. Pomimo wielu różnych prób nie mogę uzyskać jednolitej przejrzystej masy. Robię testy z drobnym cukrem i syropem glukozowym w różnych proporcjach oraz z cukrem pudrem z syropem glukozowym. Zawsze w masie cukrowej występują małe nie roztopione ziarenka cukru albo grudki cukru pudru. Landrynki czy lizaki sprzedawane w sklepach są idealnie przejrzyste. Wie może ktoś z Was, jak zrobić idealnie klarowną masę cukrową bez żadnych kryształków czy grudek?

Odpowiedz na/ edytuj Jednolite landrynki