kawa mrozona

Obserwuj wątek

Odp: kawa mrozona

Anusia
  • Anusia

  • Posty: 110
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 0
Kawa mrożona proste do dużej szklanki daje dwie gałki lodów waniliowych zalewam lody kawą z ekspresu a na wierzch daje bitą śmietanę.

Odp: kawa mrozona

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Hmm... pamietam, jak kiedys nalogowo robilam sobie kawe mrozona z saszetki (nie jestem pewna, ale chyba firmy Nescafe). Zalewalo sie zimnym mlekiem, dodawalo dwie galki lodow (najlepiej bakaliowych), a na gore smietana ... Mmm, niebo w gebie ))

Odp: Odp: kawa mrozona

Fakt! Nie doczytałem ze chodzi o gorąca kawę z lodami, ale zawsze może sobie podgrzać w mikroweli

Odp: kawa mrozona

sugimoto
  • sugimoto

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hmmm... nie znałam takiego sposobu, musi być smaczny... Tylko że to kawa mrożona - mrożona, a Ani chodziło o połączenie gorącej kawy z lodami...

Odp: kawa mrozona

Masę lodową przed zamrożeniem połącz z mocnym naparem kawy. Po zamrożeniu ubijaj mikserem kilkanaście sekund i znowu zamroź, ale do momentu gdy będzie półpłynna (gęsta, ale nie zamrożona na kość). Najlepiej smakuje, przybrana bitą śmietaną i podana w filiżance, napełniając do 3/4 wysokości (i 1/4 na bitą śmietanę).

Odp: kawa mrozona

jagna
  • jagna

  • Posty: 65
  • Przepisy: 18
  • Artykuły: 1
Najlepszy sposób: Do filiżanki włóż 2 gałki lodów, zalej je gorącą kawą, a na wierzch wyłóż bitą śmietanę. Nie powinna utonąć, to się raczej nie zdarza... Może dałaś bardzo dużo kawy, a lodów tylko trochę? Albo śmietana była za słabo ubita? Śmietana musi być sztywna, najlepiej, jeśli jest to kremówka.
Jeśli tak to zrobisz, powinno być dobrze :-)
A połączenie zimnych lodów i gorącej kawy jest pycha...

kawa mrozona

Ania L.
  • Ania L.

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
witam serdecznie, chcialam zrobic kawe mokka: goraca kawe (normalnie robiona rozpuszczalna) z lodami i bita smietana. w kawiarni wyglada super ale u mnie lody wyplynely na wierzch a bita smietana wpadla do srodka? co robie nie tak? bardzo prosze o rade. dziekuje!

Odpowiedz na/ edytuj kawa mrozona