Kompoty pytanie

Obserwuj wątek

Odp: Kompoty pytanie

WinoToskanii_pl
Kwestia wody też jest ważna i spokojnie można używać tej z dzbanka z filtrem bo sprawdza się. U nas również stosuje się metodę słoikami do góry,nie znam lepszej i bardziej skutecznej.

Odp: Kompoty pytanie

miki90
  • miki90

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
stara szkoła mojej mamy to też odwracanie słoików do góry, i jeszcze do tego kupiłem jej filtry wody dafi.pl, dzięki czemu kompoty smakują o wiele lepiej

Odp: Kompoty pytanie

WinaImport_pl
Zgadzam się,zresztą teraz nawet stosowanie takich zakrętek jest najbardziej powszechnie i nie trzeba obracac słoików do góry aby kompot się potem szybko nie zepsuł.

Odp: Kompoty pytanie

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Jeżeli masz zakrętki typu klick to nie trzeba słoików obracać, gdy załapują słychać charakterystyczny odgłos a wieczko robi się lekko wklęsłe.

Odp: Kompoty pytanie

zozolek
  • zozolek

  • Posty: 103
  • Przepisy: 35
  • Artykuły: 244
ze szkoły mojej Mamy



uszykowane słoiczki wstaw do garnka i zalej ciepłą wodą do wysokości nakrętki (słoik stawiasz normalnie - nakrętką do góry) musisz zagotować wodę (czas gotowania uzależniony jest od wielkości słoika) po wyjęciu przewróć je do góry nogami (nakrętka na dole) przykryj ściereczką pozostaw do czasu aż wystygną.

Kompoty pytanie

piotr20091991
Witam mam pytanie chciąłbym zrobić kompoty z wiśni w słoiki ale nie wiem jak je zagotować denkiem do góry na pod spód

Odpowiedz na/ edytuj Kompoty pytanie