Kozaki

Obserwuj wątek

Odp: Kozaki

biedroneczki
ciasteczka napisał(a):

Co robicie z grzybów co się nazywają kozaki? Mąż przyniósł do domu całkiem sporo i nie wiem co z nimi zrobić. Można je mrozić albo suszyć? Chyba że przesmażyć i takie przesmażone zamrozić żeby potem zrobić z nich sos lub zupę. Jak myślicie?


Moja mama robi tak. Na maśle przesmaża cebulkę. Następnie dodaje drobno pokrojone kozaki i przesmaża przez 15-20 minut. Potem studzi i za pomocą blendera miksuje na gładki krem. Porcjuje i mrozi. Potem dodaje do sosów, zup, zapiekanek itp.

Odp: Kozaki

mocsłodkości
ciasteczka napisał(a):

Co robicie z grzybów co się nazywają kozaki? Mąż przyniósł do domu całkiem sporo i nie wiem co z nimi zrobić. Można je mrozić albo suszyć? Chyba że przesmażyć i takie przesmażone zamrozić żeby potem zrobić z nich sos lub zupę. Jak myślicie?


Ja kozaki oczyszczam, przecieram wilgotną ściereczką, kroję i przesmażam na maśle. Studzę i porcjuję. Potem używam ich do sosów, farszów, zup, a mąż do jajecznicy ( ma kilka mniejszych porcji specjalnie do tego celu zamrożonych )

Kozaki

ciasteczka
Co robicie z grzybów co się nazywają kozaki? Mąż przyniósł do domu całkiem sporo i nie wiem co z nimi zrobić. Można je mrozić albo suszyć? Chyba że przesmażyć i takie przesmażone zamrozić żeby potem zrobić z nich sos lub zupę. Jak myślicie?

Odpowiedz na/ edytuj Kozaki