Kurier

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Kurier

Sathi
  • Sathi

  • Posty: 56
  • Przepisy: 59
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

żenujące jest dla mnie żalenie się na taką sytuację tutaj

Nie, nie jest żenujące. Nic złego w szukaniu pomocy u innych - nawet jeśli chodzi o forum i "znajomych" z neta.

I jak już inni wspomnieli Mysiuniu - to może podpadać pod tzw. stalking. Niestety miałam z tym do czynienia i to nic przyjemnego, nawet jeśli na początku ktoś jest (niby) miły. Możesz uczciwie go ostrzec przy następnym razie, że jeśli nie da Ci spokoju to zgłosisz to jego pracodawcy. Jeśli i to (i oczywiście zgłoszenie u jego szefostwa) nie poskutkuje - cóż, trzeba będzie to zgłosić policji (bo od tego ona też jest).

A tu coś więcej w temacie:
http://karne.pl/stalking.html

Odp: Kurier

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Ok, z tego co widzę chcesz podejść do Pana delikatnie.
Jeśli jednak miałabyś ochotę go lekko postraszyć mogę Ci pomóc powołać się na konkretne artykuły :-)

Studentka prawa pozdrawia

Odp: Kurier

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Też moim zdaniem najlepiej go postraszyć interwencją u zwierzchnika, a jak to nie poskutkuje - policja . Nawet jeśli sprawia wrażenie sympatycznego to nie wiadomo co w nim siedzi, a każdą sytuację i wrażenie "miękkości" i sympatii z Twojej strony będzie odczytywał na swoją korzyść.

Odp: Kurier

Konczi
  • Konczi

  • Posty: 80
  • Przepisy: 1780
  • Artykuły: 135
Mysiunia zgłoś do firmy ze sobie nie życzysz, jak tak można ?

Odp: Odp: Kurier

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
żenujące jest dla mnie żalenie się na taką sytuację tutaj - jeśli nie dało rezultatu powiedzenie takiemu panu, że nie życzysz sobie takich zalotów to powinnaś zgłosić sprawę do firmy kurierskiej albo nawet na policję

Odp: Kurier

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
Niemniej jednak jest to sympatyczny człowiek, ale bez przesady Wszystko ma swoje granice, mam nadzieję, że następne przesyłki będą do mnie wysyłane poprzez inną firmę kurierską. Poinformowałam go, że nie chcę aby więcej do mnie wysyłał takie smsy. Odpisał, że życzy mi powodzenia w życiu prywatnym, ale ma nadzieje że wkrótce będzie miał okazje znów do mnie przyjechać. Na szczęście z reguły jestem na uczelni i paczki odbiera moja mama, więc może to już będzie definitywne zakończenie tej "znajomości"

Odp: Kurier

2milutka
  • 2milutka

  • Posty: 372
  • Przepisy: 1493
  • Artykuły: 31
Widocznie wpadłąś mu w oko i robi co może
ale tak na poważnie jeśli nie jesteś zainteresowana daj mu jasno do zrozumienia że nic z tego... może mały szantaż pomoże?,tak czy siak ..coś zrobić trzeba,jeśli nie poskutkuje trzeba zgłosić to do jego pracodawcy nie może być tak by wykorzystywać tel do celów prywatnych jeśli osoba sobie tego nie życzy

Odp: Kurier

mamatestuje
Najlepiej jasno dać mu do zrozumienia, że jeśli nie przestanie- zgłosisz sprawę do jego pracodawcy .

Kurier

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
Co mam zrobić jeśli kurier, który doręczył mi paczkę (była to nagroda z konkursu) teraz wykorzystuje mój numer telefonu w swoich prywatnych sprawach i co trochę dostaję od niego smsy z prośbą o spotkania itp..? Staje się to trochę męczące i aż się boję podając swoje dane przy kolejnych konkursach podawać również swój numer telefonu.. Chyba powinnam to zgłosić firmie kurierskiej, w której ten Pan pracuje, ale tym samym nie chciałabym aby stracił przeze mnie pracę lub miał jakieś nieprzyjemności i jestem w kropce.

Odpowiedz na/ edytuj Kurier